Futbols ir, informācijas nav


  To, ka ar rezultātu publicēšanu Latvijas Futbola federācija nesteidzas, jau esam  bez maz vai pieraduši (pieņemt gan to nevajadzētu). Tomēr šī nedēļa šķiet bija  kronis visam. Līdz Latvijas futbola čempionāta pirmās līgas rezultātu  publicēšanai bija jāgaida teju nedēļa, precīzāk piecas dienas. Interesanti vai  visu  šo laiku Olimpiskajā sporta centrā, tieši tur atrodas LFF telpas, nebija  elektrības,  kaut gan arī tas diez vai būtu ataisnojošs iemesls. Tomēr tas nebija  viss. Punktu  uz i uzlika Sporta Avīzes mājaslapā pieejamais video, kurā Latvijas  Futbola  federācijas sacensību daļas vadītājs Jānis Skredelis paziņo, ka šāda  situācija  viņam šķiet pilnīgi normāla.
Sarunā gan tiek vaicāts par Virslīgu. Taču cik var noprast, ja pēc Virslīgas mača, kas notiek sestdienā Skredeļa kungam šķiet normāli spēles protokolu saņemt pirmdienā, tad 1. līgas rezultātu publicēšana nedēļu pēc cīņām arīdzan ir normāli. Grēko LFF, bet ne par kripatiņu labāki ir arī Latvijas vadošā sporta portāla žurnālisti, kuri 1. līgas rezultātus publicēja tikai pēc to parādīšanās federācijas mājas lapā. Protams, tie, kas vēlēsies uzzināt kādas spēles rezultātu to izdarīs, meklējot atiecīgā kluba mājas lapā (ja tāda ir) vai sazvanot draugus un paziņas. Taču vai šāda situācija otrajā spēcīgākajā Latvijas futbola čempionātā būtu jāpieņem par normu? Pirmā līga Latvijas futbolā jau sen nav amatieru turnīrs. Lielākā daļa komandu spēlē normālos stadionos, mači ir interesanti, turklāt bieži vien pat apmeklētāki nekā Virslīgā. To esam pieredzējuši gan aizvadītajos gados Jelgavā un Gulbenē, gan Valmierā un Rīgā šogad. Tas ir viens pakāpiens zem augstākā līmeņa, ko spēlējot Latvijā iespējams sasniegt, taču attieksme no futbola vadītājiem mūsu valstī ir nekāda. Vai varam iedomāties šādu situāciju Anglijas Championship, 2. Bundeslīgā vai Francijas League 2? Jā, šobrīd tiek salīdzinātas nesalīdzināmas lietas. Taču arī par Rīgas futbola čempionātu, kas vienlaicīgi ir arī Latvijas futbola čempionāta 2. līgas Rīgas reģiona sacensības informāciju iespējams iegūt daudz savlaicīgāk. Tiesa Rīgas Futbola federācijas mājas lapā, kuru apkalpo FTA (Futbola Turnīru Asociācija) nevis LFF. Par Rīgas čempionātu sakāmi vēl vairāki labi vārdi. Tajā tiek noteikti gan mēneša spēlētāji, par to saņemot balvas, gan pieejama katras komandas statistika un foto, lieki piebilst, ka 1. līgā nekā tāda nav. Sazinoties ar RFF sabiedrisko attiecību koordinatoru Kasparu Lakševicu noskaidrojām, ka par informāciju gādā viens cilvēks un diez vai vairāk būtu arī vajadzīgs. Loģiski, ka Latvijas Futbola federācijā personas, kas atbildīgas par ziņām ir vairāk, proti, divas, taču no informācijas ne miņas. Vainot viņus par to, ka dati pie viņiem nenonāk laicīgi laikam nevarētu. Tādējādi atliek atgriesties pie vadītāja Skredeļa un viņa sacītā, ka pēc pieciem gadiem Virslīgā cer ieraudzīt 14 līdz 16 klubus ar labu infrastruktūru. Interesanti būtu dzirdēt, kā pēc viņa domām to panākt. Pirmā lieta, kas vajadzīga, lai radītu interesi par čempionātu ir informācija. Latvijas Futbola federācijas mājaslapā tā parādās, kad komandas gatavojas doties laukumā jau nākamajā spēlē. Savukārt, vadošais sporta portāls valstī labprātāk raksta par Anglijas, Spānijas līgām un to, kā kāds tribīnēs nodarbojas ar seksu, nevis notikumiem valsts čempionātā. Latvijas futbola lapa lieti noderētu jau sen. LFF to neuzņemas un viņiem tas nemaz nešķiet svarīgi, citi nevar vai negrib. Mēs vēlamies, lai futbols mūsu valstī kļūst arvien populārāks un cilvēki piepildītu tribīnes. Tajā pašā laikā informāciju par to, kas notiek mūsu futbola sacensībās nesniedzam, vēl jovairāk uzskatām, ka to nemaz nav vajadzīgs darīt. 

Elvijs Ērglis 
Komentāri (3)  |  2011-10-07 21:07  |  Skatīts: 2454x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Fanaats* - 2011-10-08 00:48
man personiigi intresee ,kuri ir rezutatiivakie spēlētāji 1.ligā, bet lai to zinaati ir javāc pašam informāciju, loti slikti ka tā ir.

Tas Skredelis manuprāt vairāk par 5 klasnieku dienā neizdara neko, tas ir fakts. pasakiet lūdzu ko vinš tur vispār dara?

Elvijs Ērglis - 2011-10-08 01:05
To Fanaats
Tieši atcerējos, ka nepierakstīju par 1. līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstu.
Principā vajadzīgs viens Excel fails, ko pēc katras kārtas kādam no LFF ir jāatjauno. Viss. Darbs aptuveni 20 minūtēm maksimums.

Carloz* - 2011-10-08 02:59
www.vidzemesfutbols.lv

2. liigas maajas lapa, ja to monstru taa var nosaukt. Turniri.lv piedaavaaja LFF izmantot savas sisteemas pakalpojumus, kurus izmanto vairaaki Riigas turniiri, uz ko atbilde bija, ka vidzemee vnk nav kas to informaaciju vadiitu lapaa. hmm, nezinu, sisteema ir tik vienkaarsha, ka piektklasnieks vareetu savadiit to protokolu. Shaubos ka tur nevienam beernu nav no tiem organizatoriem.

vnk attieksme no LFF puses paaraak biezhi shaados jautaajumos ir, ka viss ir normaali, ka vinjiem neko nevajag. Kaut vai nu jau muuzhsenais jautaajums, ka viena no pamatprasiibaam Virsliigas klubiem buutu maajas lapa ar vismaz sastaavu un citu pamatinformaaciju valsts valodaa


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ