Džordžs Orvels: Sportiskais gars


 Daži domā, ka futbols ir dzīvības un nāves jautājums… Varu viņiem apliecināt, ka tas ir kaut kas vēl daudz nopietnāks. Šos skotu futbolista un asprāša Bila Šenklija vārdus var pilnībā attiecināt uz PSRS čempionvienības Maskavas Dinamo pirmo draudzības spēļu izbraukuma turnīru Lielbritānijā 1945. gada decembrī. Angļiem pilnīgi nezināmā komanda parādīja pārsteidzoši labu futbolu, nospēlējot 3:3 ar

...
Komentāri (0)  |  2013-02-03 21:14  |  Skatīts: 5705x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Virslīga kā vērtība, kas jāparāda citiem


 Foto: Aivars Liepiņš, Dienas medijiRaķetes izšautas, un divas pirmās jaunā gada nedēļas tām līdz. Kuriem ar vecgadā uz lapiņas pierakstītajām apņemšanām labāk, kuram kā vienmēr, bet lēnām atbrīvojoties no uzēsto karbonāžu smaguma iekustamies 2013. gadā. Janvāris Latvijas futbolā nekāds skaļais šķiet nav bijis nekad, kaut pilnīgi zem kupenām arī nav bijis jāmeklē. Tā arī šosezon, kad papildus jaunumiem par kāda spēlētāja došanos šurp vai turp tiek izspēlēts Virslīgas ziemas kauss.

...
Komentāri (0)  |  2013-01-15 05:14  |  Skatīts: 5124x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Paaudžu maiņa arī futbola faniem


 Futbolā ir brīži, kad viņu lomai ir izšķiroša nozīme. Kad kājas kļūst smagas un skatiens nodurts zālienā, nereti tālāk iespējams cīnīties vien fanu emocionālā atbalsta dēļ. Līdz Rietumeiropas vai tepat netālās Polijas līmenim mums vēl ir tāls ceļš, taču savas fanu grupiņas ir arī pie mums. Tāpēc dažādu kopsavilkumu laiku izmantosim, lai atskatītos kāds šis gads bijis vietējo futbola fanu sabiedrībā un kā tā skatās nākotnē.

...
Komentāri (0)  |  2012-12-13 02:38  |  Skatīts: 2204x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Futbola La Scala - San Siro


 Doms, galerija, La Scala, Navigli, modes veikali, kafejnīcas un gleznainais Komo apvidus. Milānā un tās apkaimē tik tiešām ir ko redzēt, jo varētu turpināt vēl un vēl. Kur apstāties, ko pastāstīt, bet ko atstāt nepasacītu? Izcelt cilvēkus, garšas, skatus vai emocijas? Lai paietu nedaudz sāņus no iecienītākajiem tūristu objektiem mans stāsts ir par kādu ļoti īpašu vietu – San Siro jeb Džuzeppes Meacas (Giuseppe Meazza) stadionu.

...
Komentāri (0)  |  2012-09-23 02:02  |  Skatīts: 6225x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lielo futbolu atceroties


 Šajā vasarā sporta dzīve mums dāvājusi daudz notikumus, kas, protams, saistās ar Olimpiskajām spēlēm Londonā un Eiropas čempionātu futbolā Polijā un Ukrainā. Vēl aizvien mūs nepamet iegūtās emocijas, kas saņemtas olimpiādes laikā, taču par futbolu ir nedaudz piemirsts. Lai nedaudz atsvaidzinātu notikušo un parādītu, kā citur Eiropā tika “svinēts” sporta veids, ko sauc par futbolu, futbolazapte.lv ir nedaudz paceļojusi, tiesa lielais paldies jāsaka zaptes draugam – Kristai. Dodoties braucienā uz Franciju, mums ir piefiksēti dažādi mirkļi un vietas, kuras uzreiz pamanāmas ar zaļo laukumu vai melnbalto bumbu.

...
Komentāri (0)  |  2012-08-19 07:25  |  Skatīts: 1116x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jauns, bet ar vēstures elpu


 Rītvakar sāksies šī gada lielākais sporta notikums pasaulē, atvainojiet Olimpisko spēļu mīļotāji, tas ir Eiropas čempionāts futbolā. Par spīti daudzu bažām stadioni kopumā astoņās Polijas un Ukrainas pilsētās ir gatavi uzņemt pilnu emociju gammu, ko sniedz skaistākā spēle uz šīs planētas.

Jaunuzceltās un atjaunotās arēnas ir viena par otru interesantākas un noteikti savs īpašais stāsts ir katrai no tām.

...
Komentāri (0)  |  2012-06-07 23:13  |  Skatīts: 4457x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kā apkarot aktierus futbola laukumā?


Balets, mīksto sports, teātris ir tikai daži no salīdzinājumiem kādi pēdējā laikā tiek izmantoti, raksturojot sporta spēļu karali. Kur palicis priekšstats par to, ka futbolu spēlē īsti vīri?

Daudzās simulācijas gan pieprasot 11 m soda sitienus, gan kartiņas pretiniekiem kļuvusi par neatņemamu futbola sastāvdaļu. Varas gaiteņos tā tiek saukta par sērgu, presē par slimību, futbolistu galvās par ieroci, lai uzvarētu. Taču vai kāds tiešām ir domājis par reālu šīs problēmas izskaušanu? Jā, tiesnešiem ir iespēja par simulāciju parādīt

...
Komentāri (0)  |  2012-04-21 08:47  |  Skatīts: 1141x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Esam patrioti vai neesam?


 Attiecīgais temats saistībā ar sportu un šajā gadījumā tieši ar futbolu mani bija nodarbinājis jau agrāk. 3. aprīļa vakarā televīzijas ekrānā, vērojot Čempionu līgas spēli starp ''Barcelona'' un AC ''Milan'', šī doma atkārtoti ieguva aktualitātes statusu. Taču ne par daudz aprunāto 11 m soda sitienu šoreiz būs runa, bet gan patriotismu.

Domājams, ne tikai futbola līdzjutēji vien Barselonas kluba kreklā gadu no gada atraduši Katalonijas karogu. Ja pēdējo gadu Eiropas futbola toņa noteicēja gadījumā to varētu skaidrot ar izteikto Spānijas reģiona patriotismu un cerībām par neatkarību (ne reizi vien stadionā redzēti uzraksti ''Catalonia is not Spain''), tad itāliešu vai, piemēram, poļu gadījumā būtu jāmeklē cits skaidrojums.

...
Komentāri (2)  |  2012-04-05 06:11  |  Skatīts: 8060x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Virslīga statistikas ailēs


Virslīgas čempionātā jau aizvadītas divas kārtas, iesisti pirmie vārti, iegūti un zaudēti pirmie punkti. Notikuši pirmie skandāli un ar papildus pieteikuma palīdzību Latvijas spēcīgākajā futbola līgā uz vēl vienu sezonu pierakstījies leģendārais Vits Rimkus. Viņš kopā ar Daugavpils ''Daugava'' pārstāvošo Mihailu Ziziļevu šosezon būs pieredzi bagātākie Virslīgas spēlētāji. Kuri būs jaunākie, kuri smagākie un kuri vieglākie? Par to turpinājumā.

Uz papīra futbolu nespēlē, taču statistika allaž ir bijusi ne tikai žurnālistu, bet arī līdzjutēju un treneru pārspriešanas objekts. Tieši tāpēc palūkosimies, kā 2012. gada Latvijas futbola virslīga izskatās skaitļos. Sāksim ar futbolistu skaitu, kāds šogad čempionātam pieteikts un šobrīd tas ir 247 spēlētāji. No tiem 57 ir leģionāri, kas veido 23,08 % no visiem pieteiktajiem futbolistiem un ir diez gan ievērojams skaitlis. Visvairāk – 9 ārzemniekus komandā pieteikuši 4 klubi: FK ''Ventspils'', FC ''Daugava'', ''Skonto'' FC un debitante JPFS/FK ''Spartaks'' no Jūrmalas. Vismazāk, pareizāk sakot, nevienu leģionāru Virslīgai nav pieteikusi otra debitantu komanda FS ''METTA/Latvijas Universitāte''. No atlikušajiem visvairāk ārzemnieku sastāva komplektācijā izmantojuši FB ''Gulbene'' – 7 viesspēlētāji, tālāk seko FC ''Jūrmala'' un FK ''Daugava'' (Rīga) ar 4, bet 3 leģionārus pieteikuši SK ''Liepājas Metalurgs'' un FK ''Jelgava'' komandas. Arī viesspēlētāju ģeogrāfija ir gana plaša, ir gan ierastie gruzīni un krievi, gan futbolisti no tādām valstīm kā Panama, Itālija, Urugvaja, Gana, Nigērija, Kolumbija, Dienvidkoreja un Japāna.

...
Komentāri (2)  |  2012-04-01 20:06  |  Skatīts: 6774x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Melnā maska


 1924. gadā izveidojās kāda dīvaina komanda, dēvēta par Melno masku. Lūk, kā šīs komandas gaitas aprakstījis žurnālists Arnolds Šmits:  
„Bija 1924. gada aprīļa vakars, kad satikās 3 vīri, kuri reprezentēja 3 dažādas biedrības. Izrādījās, ka likts pamats ļoti īpatnējai idejai. Tās realizēšanu nenācās gaidīt ilgi. Vasarā LSB laukumā sacentās RFK un Amatieris. Savrupēji nogrupējušies stāvēja 9 vīri – daži sporta darbinieki un futbolisti, kurus notikumi laukumā šoreiz pavisam neinteresēja. Savādās apspriedes nobeigumā realizējās lēmums dibināt jaunu futbola klubu, kur neatkarībā no tautības, savervējami visi labākie Latvijas futbolisti. Lēmums jo īpatnējs vēl bija tādēļ, ka katram futbolistam pagaidām atļauts startēt arī no savas līdzšinējās biedrības. Drīz komplektējās arī 11 spēlētāji un daži rezervisti. Ļoti efektīgi bija tērpi, kur dominēja tikai 2 krāsas – balta un melna. Lai efekts būtu jo lielāks, paredzēja, ka vienība izies laukumā melnās maskās un līdz ar to radās arī attiecīgs nosaukums –

...
Komentāri (0)  |  2012-03-30 19:56  |  Skatīts: 1430x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | 1 [2] |