Latvijas futbola zvaigžņu kari


  Droši vien daudzi no jums ir pamanījuši , ka virs vairāku futbola klubu  emblēmām izvietotas zvaigznes. Ja valstsvienībai tās tiek piešķirtas par godu  uzvarām pasaules kausā (ir ari gadījumi ar attiecīgā reģiona zeltu), klubiem  lielākoties tas  tiek  darīts par godu izcīnītajiem valsts tituliem. Piemēram, Itālijā  tiesības virs  logo  izvietot zvaigzni piešķir par iegūtiem desmit Scudetto, citur  sistēma ir  savādāka.  Vācijā pirmā zvaigzne tiek piešķirta pēc trešā titula, bet otrā  jau pēc  piektā zelta  medaļu komplekta. Savukārt, trešo zvaigzni virs sava logo,  vācu klubi  var likt ja  Bundeslīgas šķivis rokās paturēts jau desmit reizes. Katras  nākamās  zvaigznes  nopelnīšana jau daudz grūtāka, pēc katriem desmit tituliem. Šķiet vispopulārākā ir sistēma, kurā debesu spīdekli virs kluba emblēmas var izvietot pēc katra piektā čempiona goda iegūšanas. Tomēr ir arī tādas, kur to atļauts darīt pēc katra zelta medaļu komplekta, turklāt pievienot arī sudraba zvaigzni, ja uzvarēts otrajā pēc spēka līgā. Kāda ir kārtība Latvijā? Interesējoties par šo jautājumu Latvijas Futbola federācijā, saņēmu atbildi, ka esmu pirmais, kas par šādu lietu jautājis. Federācijā par to neesot domāts un arī nākotnē nav plānots šo lietu izskatīt. Tikmēr klubi, kā nu katrs māk un grib, izveido savas sistēmas, turklāt katrs savādāku. Piemēram, FK "Ventspils" mājaslapas galveni rotā kluba logo, virs kura lepni gozējas trīs zelta zvaigznes. Cik var noprast, sibolizējot trīs Latvijas čempiona titulus (tātad drīz varam gaidīt arī ceturto zvaigzni).

 
Pagaidām virs FK "Ventspils" kluba logo izvietojušās trīs zvaigznes

Interesanti, jo gluži šāda pat aina paveras atverot piecpadsmitkārtējo Virslīgās uzvarētāju lapu. Arī virs "Skonto" kluba logo omulīgi izvietojušies trīs dārgmetāla spīdekļi. Tagad ej nu saproti, vienam trīs zvaigznes par tādu pašu skaitu titulu, otram par piecpadsmit tituliem. Turklāt, vēl pagājušogad zvaigzne bija tikai viena. Pie tam, ne tikai mājaslapā, bet arī uz krekla. Kaut gan pēc idejas, ja noteikumu nav, kāda starpība ko tās nozīmē. Liec kaut vai Eiropas Savienības karogu. Tomēr ja "Ventspils" par to nekādus komentārus nav snieguši, "Skonto" facebook profilā, pirms sezonas izvērtās diskusija par to, kā vienas zvaigznes vietā pēkšņi parādījušies trīs debesu spīdekļi. Iesākumā kluba komercdirektora personā tika skaidrots, ka toreizējie čempioni pievērsušies vācu sistēmai (Tims Makeldejs kā zināms ir vācietis). Pēcāk tika skaidrots, ka trīs zvaigznes ir par godu Latvijai, visbeidzot "Skonto" direktors Andrejs Baharevs pavēstīja: „Viena zvaigzne par katru piekto titulu”. Tas toreiz bija kluba pārstāvju galējais vārds.

Arī Skonto kluba logo šogad rotāja trīs zvaigznes  
Arī "Skonto" kluba logo šogad rotāja trīs zvaigznes

Ventspilnieki tik tikko izcīnījuši ceturto zelta medaļu komplektu un ja viņi turpinās pēc savas sistēmas, "Skonto" būs atkal jātaisās ko mainīt. Jo kurš gan no galvaspilsētas gribēs palikt aiz kaut kādiem tur kurzemniekiem? Varbūt viena zvaigzne par katriem trīs tituliem? Tad sanāktu veselas piecas spožās plazmas lodes un vismaz vēl uz sezonu priekšā dzeltanzilajiem. Protams, salīdzinot ar visām pārējām problēmām, kas ir Latvijas futbolā šī noteikti nav tā degošākā, taču to mainīt būtu gaužām vienkārši. Proti, ieraksts reglamentā, kas paredz zvaigžņu piešķiršanu par noteiktu titulu skaitu. Ja padomā racionāli, šobrīd visderīgākais būtu tieši "Skonto" izmantotais – viena zvaigzne par pieciem čempiona tituliem. Citādi ja ļoti gribas arī FK "Jelgava" un FC "Daugava" ir par ko dižoties. Kāpēc, lai nepievienotu kādu spīdeklīti par godu uzvarai Latvijas kausā? Pie tam tā varam turpināt bezgalīgi, sudraba zvaigznes par iegūtajām otrajām vietām vai bronzas par pjedestāla trešo pakāpienu. Beigu beigās sanāks īsti zvaigžņu kari.

Elvijs Ērglis

 

Komentāri (2)  |  2011-11-11 21:03  |  Skatīts: 3187x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
oskars* - 2011-11-12 20:45
tad kapec virs vsp latvijaj ari tris zvaigznes? Uz gerboja vai kur tur?
Varbut klubi ari vnk grib apzimet tos tris novadus?

Valts* - 2011-11-13 09:01
Valsts ģērboni nevajadzētu jaukt ar klubu vai federāciju logo. Ja jautājums ir par LFF trīs zvaigznēm, tad tieši tāpēc tagad apkārt ir aplis. Iekšā logo zvaigznes vari likt cik uziet. Mums tās ir par godu Latvijai jā, taču liekot tās virs logo, tas automātiski kaut ko nozīmē - titulu skaitu. Ja Skonto vai Ventspils grib likt zvaigznes par godu 3 Latvijas novadiem, lai to dara, taču iekļaujot to logo.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ