Futbola Ziemassvētki


 Tikko iededzām otro sveci Adventas vainagā un par spīti kārtīga sniega neesamībai Ziemassvētku sajūta kaut solīšiem, tomēr tuvojas. Kādam to rada mūsdienu Adventes laika netņemamās sastāvdaļas - trīsstūru lampiņu iedegšana logos, citam tie ir mandarīnu pieēstie vēderi . Neskatoties uz elektrības cenu pieaugumu, pilsētā iezibas gaisma un veikali viens pēc otra aicina ienirt plašajos iepirkšanās ūdeņos. Kā malā stāvētājs nepaliek arī futbols. Skatoties Latvijas mērogā, jāatzīst, ka lielais futbols devies ziemas miegā, jo tieši šajā laikā pašmāju čempionātā spēlējošie var atvilkt elpu. Pavisam pretēja aina vērojama vecajā Eiropā, tur Ziemassvētku laikā kājbumbas rosība rit pilnā sparā tāpat kā Ziemassvētku tirdziņi pilsētu laukumos. Turklāt ne tikai klubu veikalos, piedāvājot īpašas šim laikam veltītas preces, bet arī uz allaž zaļajiem zālieniem. Piemēram, Britu salās spēlēšana otrajos Ziemaasvētkos (saukta par boxing day) kļuvusi par par tradīciju, kad savā starpā tiekas komandas no vienas pilsētas vai apriņķa. Savas tradīcijas ir arī arī citās valstīs. Pašam ar savu elpu, savulaik nācies sastapties ar Rīgas sadraudzības pilsētas, Brēmenes futbola Ziemassvētkiem. Nemaz ne tik lielajā pilsētā (ap pusmiljons iedzīvotāju) futbols ir sports numur viens. "Werder" zaļi baltās krāsas sastopamas ik uz soļa. Katram piektajam redzēsi apvilktu šalli, jaku, cepuri vai ko citu, kas atgādinās par Weserstadion mītošo komandu. Vecpilsētas ielas piepilda Glühwein malkojoši ļaudis 
pārrunājot ikdienu, svētku brīvdienu plānus un notikumus futbola un handbola laukumos. "Werder" tam visam ir līdzās, gan ar īpašu Ziemassvētku preču klāstu, gan kluba logo un spēļu noformējumu. Šogad pēdējo mājas spēli pirms Ziemas saulgriežiem zaļi-baltie aizvadīs jau 10. decembrī, kad tiksies pret krāsu brāļiem no Volfsburgas. Domājams, ka tieši šajā mačā "Werder" laukumā dosies ar nu jau tradicionālo eglīti uz viņu formastērpiem. Iespējams citi to jau pamanījuši, bet tiem kam šī lieta paskrējusi garām pačukstēšu, ka uzmanība jāpievērš Brēmenes lepnuma logo. "Werder" allaž izcēlusies ar drosmīgiem dizainiskajiem risinājumiem un ar šo, manuprāt, ir trāpīts desmitniekā. Tieši logotips ir tas, kas Adventes laikā pārtop Ziemassvētku eglītē, protams, ar ierasto "W" tā viducī.


Adventes laikā Brēmenes "Werder" logo pārtop Ziemassvētku eglītē

Atlaides, īpaši piedāvājumi un emblēmas izmaiņas nav viss ko muzicējušo dzīvnieku pilsētas futbola komanda ir sagatavojusi. Bez iepriekšminētā, laukumā futbolisti parasti dodas tērpti sarkanās, citreiz zaļās rūķu cepurēs (arī mēteļos), kā arī pēc mača, neatkarīgi no rezultāta sanākušajiem tiek pasniegtas dāvanas. Protams, ne visiem četrdesmit diviem ar pusi tūkstošiem skatītāju, kas satilpst visādā ziņā zaļajā "Wesser" stadionā, bet kādai daļai apakšstāvā sēdošo noteikti. Neapšaubāmi lielākā dāvana brēmeniešiem ir uzvara, tā tas noteikti būs arī šogad, jo īpaši tāpēc, ka iepriekšējā kārtā sāpīgi zaudēts Minhenes "Bayern" - 1:4.


"Werder" futbolisti ir gatavi uz visu, lai iepriecinātu savus fanus (Foto: werder.de)

Neskatoties uz to kāds būs rezultāts "Werder" sevi pasniegt māk. Tāpat arī sagaidīt Ziemassvētkus tā, lai smaids vaigā ievilktos katram, kurš atrodas Brēmenē, vienalga pirmo vai tūkstošo reizi.

Ceru, ka savu daļu sniega siltuma šajā Adventē spēs atrast katrs no mums, neatkarīgi no atrašanās vietas. Sniegotu Adventi un priecīgus futbola Ziemassvētkus vēlot.     

Elvijs Ērglis 
Komentāri (0)  |  2011-12-08 01:03  |  Skatīts: 1070x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ