Agnese Kleina: Futbols ir sievietēm pievilcīgs sporta veids


 Ja jums rodas kādas asociācijas izdzirdot Agneses Kleinas vārdu, tad visdrīzāk tās ir par modi, žurnālu "Deko" vai viņas blogu whimsicalagnesiga.com. Mums tās ir par futbolu. Tieši tāpēc gatavojoties 21. novembrī nu jau notikušajam, Francijas futbola vakaram kā vienu no vakara viesiem bijām plānojuši arī Agnesi. Diemžēl tieši 21. novembris sakrita ar viņas plānotāja prezentācijas dienu, tāpēc modes blogeres sakāmo uzņēmām video. Tagad, kad pasākums jau pagājis piedāvājam iespēju neredzējušajiem, to izlasīt uzliktu uz papīra vai pareizāk ekrāna.

Kā sarunas vietu bijām izraudzījušies pasākuma vietu, kafetēriju Bonēra, kur Agnese 19. novembra rītā, ieradās ar velisopēdu. Tērpusies latviešu dizaineres svārkos un Londonas "Chelsea" kreklā mūsu viešņa jau ievadā paguva izstāstīt savu seno saikni ar futbolu. Kā izrādās Agnese nāk no Liepājas un tur ar draudzenēm uz futbolu iets vēl skolas laikā. Arī tagad sporta spēļu karalis no ikdienas nav izsvītrots, jo pie tā tur arī viņas draugs, ar kuru kopā ceļojot vienmēr plānā ir arī futbola mača apmeklējums.

Vai futbols ir stilīgs?

Manuprāt ir atšķirība starp futbolu šeit un citām vietām, kur esmu to vērojusi, piemēram, Japānā vai Dubaijā. Pie mums futbolu vēl joprojām, īpaši ja skatāmies uz vecāka gadagājuma futbolistiem, spēlē daudz krievvalodīgo spēlētāju. Viņiem ir savas krievvalodīgās draudzenes un sievas, kurām tas ir savādāks pasākums. Ejot uz spēli, viņas sapucējās. Uzvelk augstus papēžus, uzkrītošas rotaslietas, sataisa frizūru un sapucē arī bērnus. Ja par salīdzinājumu ņemam Londonu, tur, piemēram, futbols lielākoties ir džeku pasākums un tās meitenes, kas iet līdzi puišiem lielākoties ir tērpušās sportiski un attiecīgā kluba krāsās, kuru viņa atbalsta. Savukārt Dubaijā sievietes futbolā nav vispār. Kad ar draugu tur bijām, protams, devāmies uz spēli un kā jau ierasts, pirms ieiešanas stadionā ir drošības pārbaude. Kā jau arābu valstī sievietēm tur nevar pieskarties, tādējādi es zem saviem garajiem svārkiem varēju vis kaut ko sanest iekšā (smaida), jo man tikai teica o madam, madam go, go [kundze ejiet, ejiet aut. piez.]. Tur, šķiet, es tiešām arī biju vienīgā sieviete visās tribīnēs. Tas bija totāls džeku pasākums, kuri visi sēž savos baltajos tērpos un neviens nav saģērbies attiecīgās komandas krāsās. Ja vispār domā par to vai tas ir meitenēm interesanti vai nē, tad tas ir atkarīgs no meitenes, jo ir tādas, kas ir daudz karstākas futbola fanes nekā citi džeki. Tas ir tīri individuāli, ja interesē spēle, bet meitenes pārsvarā jau iet līdzi saviem draugiem, vīriem vai vienkārši ir fanes, kurām patīk kāds konkrēts spēlētājs. Tāpēc var teikt, ka īstenībā futbols ir daudz pievilcīgāks sporta veids nekā, piemēram, hokejs, kur neko nevar redzēt no tā džeka, kurš ir uz laukuma. Pat atšķirt, kurš ir kurš var tikai pēc tā, kas rakstīts uz muguras. Tāpēc noslēdzot atbildi uz šo jautājumu varu teikt, ka futbols ir, nezinu vai atbilstošākais būtu vārds stilīgs, bet meitenēm pievilcīgs notekti. It īpaši, ja ir kāda personīga interese, jo džeki var vienkārši aiziet paskatīties spēli, bet meitenēm vajag vēl kaut ko vairāk. 

Vai ir grūti būt futbolista draudzenei?

Nu ir tā, ka tad kad mēs braucam ceļojumos, tad vienmēr programmā ir futbols. Tāpēc arī varu teikt, ka uz futbolu esmu gājusi Londonā, Japānā, Dubaijā, tagad brauksim uz Brazīliju un arī tur, protams, iesim uz spēli, tas ir normāli. Par ko es parasti čīkstu ir, piemērām, Anglijā ejot uz spēli, tur gandrīz vienmēr ir auksts. Ir jāsaģērbjas silti, tu saģērbies un beigās līst lietus. Ir bijis tā, ka gāž un vēl ir auksts un pretīgs, tas nav forši. Japānu un Dubaiju atcerēties ir patīkamāk. Sēdi ir silts, spīd saulīte, vari arī pasauļoties, paskatīties, kas notiek apkārt un vienkārši justies labi. Vienmēr ir savas pozitīvās un negatīvās puses. Ļoti interesanti aizejot uz futbola spēli ir pavērot attiecīgās valsts cilvēkus, kā viņi uzvedās, kā dzied dziesmas, kādi viņi ir kā līdzjutēji un fani, tādējādi uzzināt par viņu mentalitāti, kultūru un pašu spēli. Bet vispārīgi, ja 11 gadus draudzējas ar futbolistu, tad ir pierasts (smaida).

Vai futbola krekli ir modīgi?

Ir dzirdēts, ka slaveni dizaineri, piemēram, Dolce & Gabbana taisa formastērpus futbola komandām, taču tur ir viena nianse – viņi parasti to dara savas valsts nacionālajai izlasei. Ja Dolce & Gabbana to darījuši itāļiem, tad uz Olimpiskajām spēlēm Lielbritānijas formastērpu dizainu veidoja Stella Makartnija [Stella McCartney] un, manuprāt, tas ir tikai normāli. Jā, viņi ir lieli un slaveni dizaineri, taču viņi ir piesaistīti savai valstij un tam tā arī ir jābūt, vienalga vai viņi veido formas futbola izlasei, olimpiskajai vai peldēšanas komandai. Kas zina var jau būt, ka mēs arī līdz tam tiksim, jo arī mums ir savi dizaineri, kas noteikti varētu izveidot sporta tērpus. Šobrīd vienkārši trūkst pāris kontakti, lai kaut kas tāds notiktu. Piemēram, lai Futbola federācija un Natālija Jansone satiktos un radītu formastērpus mūsu futbolistiem. Visādi citādi uzskatu, ka futbola krekli tā ir īpaša lieta. Parasti pēc spēlēm futbolisti apmainās ar spēles krekliem (sviedrainiem) un tos ņem mājās par piemiņu. Daudzi viņus krāj un arī man ir pazīstams futbolists, kura mājās ir daudz kreklu ar īpašu nozīmi. Savs futbola krekls ir arī man, kā redzat (norāda uz kluba emblēmu), tas ir kluba "Chelsea" krekls. Ar tiem Londonā arī devāmies uz spēli. Kreklu man uzdāvināja draugs, kurš kluba mājaslapā to pasūtīja speciāli personalizētu (Agnese pagriež muguru, uz kuras redzams 12 numurs un uzraksts Andzits). Divpadsmitais ir mans laimīgais skaitlis, un Andžītis ir mana iesauka ģimenes lokā. Arī draugam uz krekla ir viņa mīļākais skaitlis, kas ir 14 un arī viņa iesauka. Tādi arī gājām uz futbola spēli, kur gan mums diemžēl nesanāca tos krekliņus tā īsti izmantot, jo bija auksts un tie tika paslēpti zem ziemas jakām. Uzskatu, ka ejot uz spēlēm tam ir īpaša nozīme, jo katram pasākumam ir savs dresskods un tāds ir arī futbolam. Arī basketbolā zinu, ka VEFam ir speciāli fanu krekli, kurus starp citu dizainējuši Mare & Rols, latviešu dizaineri. Tādējādi tik tālu no iepriekš runātā nemaz neesam. Turklāt tas ļoti svarīgi ir spēlētājiem, kuri redz, ka līdzjutēji uz spēli ir atnākuši, sagatavojušies.

  
Agnese Kleina demonstrējot sava krekla mugurpusi 

Vai Agnese Kleina piekristu piedalīties šādu kreklu radīšanā?

Agnese Kleina to noteikti novēlētu dizaineriem, kuri to jau dara, kuriem ir attiecīgas tehniskās zināšanas un es tikai turu īkšķus, lai tādas lietas notiktu. Lai tiešām Natālija Jansone vai QooQoo, kas arī to varētu izdarīt, kā interesanti un pa savam, satiktos ar Latvijas Futbola federāciju un radītu, ko nebijušu. Es domāju mani neviens nemaz neaicinātu, bet es arī netiecos uz to, jo tas jādara cilvēkiem, kas to lietu pārzina un kuri tādā veidā var celt savu atpazīstamību un publicitāti.

Kā ģērbties uz futbola spēli?

Vispirms svarīgi ir noskaidrot, kāda ir laika prognoze. Sāksim ar to, jo futbols gluži vienkārši notiek ārā. Protams, virs tribīnēm ir jumts, taču var gadīties arī, ka tā nav. Tāpēc svarīgi uzvilkt kaut ko ūdens necaurlaidīgu. Arī ja pirms spēles spīd saulīte, jābūt gatavam uz dažādiem apstākļiem, jo spēle ilgst gandrīz divas stundas un pa šo laiku viss var mainīties. Otrs ir padomāt par apaviem. Protams, var vilkt arī augstos papēžus, tomēr labāk ir ģērbties ērti un svarīgākais silti. Siltums ir pats galvenais, jo ja arī ir silta diena uz vakarpusi var palikt vēss. Turklāt ja divas stundas ir jāsēž, izņemot ja esat īpaši karstasinīga fane un paredzat, ka jūs visu spēli nostāvēsiet kājās, dziedāsiet uzmundrinošus pantiņus un klaigāsiet, tad siltums pats radīsies. Un tad pēdējais ir atcerēties par kādu komandu jūs nākat fanot un izvēlēties attiecīgus atribūtus, kas parasti ir nopērkami arī pirms spēlēm, piemēram, cepuri vai šallīti. Šallīte būs tā galvenā, kuru pēc tam būs jātur izstieptu paceltās rokās, lūk šādi (smaidot paceļ rokas un norāda, kā tas būtu darāms). Vienmēr var arī pats padomāt par attiecīgajām krāsām un to kā viņas ieintegrēt savā apģērbā, kaut gan tas ir individuāli, jo tur nav īpaši svarīgi būt citādākiem un izcelties, taču to var darīt, tādējādi parādot, ka esat atnākuši uz spēli savā stilā.

Kopsavilkums būtu šāds: pirmajā vietā siltums, tad pasargāšanās pret lietu un visbeidzot izvēlēties attiecīgās krāsas. Jā, tas šķiet arī būtu viss. 

Komentāri (0)  |  2012-11-27 03:11  |  Skatīts: 3143x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ