Kaspars Ādamsons - sirdī ar mūziku un futbolu


 Kori no visas pasaules ir ieradušies, lai piedziedātu Rīgu, sacenstos, parādītu savu kultūru, valodu un lieliski pavadītu laiku. Starp tiem arī pašmāju lepnums Latvijas Kultūras akadēmijas koris "Sōla" un tā vadītājs Kaspars Ādamsons, kurš kā izrādās ir liels futbola mīļotājs.

Tu pats bērnībā esot bijis kaislīgs futbolists un pusaudža vecumā pat biji nopietnas izvēles priekšā – kļūt par profesionālu futbolistu vai mūziķi.

Nu ļoti jau man patika tas futbols, arī sanāca, bija laba sajūta. Tīņa gados šķita, ka vajag izlauzties no iepriekš paredzamā mūziķa ceļa, ka jāpierāda sevi citā jomā. Paralēli mūzikas skolai gāju trenēties "Skonto" komandā. Bet bija jau skaidrs, ka abas lietas vienlaikus nav pavelkamas. Tomēr man ir prieks, ka es pamēģināju. Prieks, ka vecāki man to ļāva, nevis kritizēja vai aizliedza. Ar šo izvēles brīvību es tomēr paliku pie mūzikas, jo biju to mācījies kopš piecu gadu vecuma. Citi puiši "Skonto" komandā bija trenējušies futbolā no piecu gadu vecuma, un bija diezgan utopiski cerēt, ka es viņus varētu panākt profesionālā līmeņa ziņā. Arī viņi, piecpadsmit gadu vecumā nosēdināti pie klavierēm, vairs nevarētu mani panākt.

Interesanti, ka vairāki slaveni futbolisti pievērsušies popmūzikai. Rods Stjuarts, piemēram, bija futbolists.

Laikam kaut kas tur ir, tikai neviens nav pētījis saistību. Daudziem mūziķiem sports ir ļoti nopietna aizraušanās. Arī matemātika un mūzika ir saistītas, pat zinātniskā plāksnē.Fragments no Intervijas ar Kasparu Ādamsonu žurnālā "Santa"

Komentāri (0)  |  2014-07-10 01:43  |  Skatīts: 1905x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ