Vladislavs Kozlovs: Futbolistam ir jāmācās


 Aizvadījis trīs sezonas FS METTA/Latvijas Universitāte rindās, pirms pagājušās Vladislavs Kozlovs pārcēlās uz FK "Jelgava". Gads padevās fantastisks. Jelgavas sastāvā Kozlovs tika pie Latvijas kausa, kā arī uzspēlēja eirokausos un "ZOC" atklāšanas spēlē pret Premjerlīgas "Blackpool". Taču arī tas nebija viss. Parādītās prasmes nepalika nepamanītas un 2010. gada 17. novembrī, Ķīnā Vladislavs debitēja Latvijas nacionālās futbola izlases sastāvā. Mākoņos jaunais futbolists nelidinās, bet gan turpina lidināt bumbas pretinieku vārtos, ko šosezon Virslīgā paveicis jau piecas reizes. 

Zināms, ka savas futbolista gaitas uzsāki Rēzeknē, kā tas īsti notika?
Pagalmā futbols tika spēlēts bieži. Tā nu mēs ar draugiem nolēmām piedalīties jauniešu turnīrā. Tur es labi sevi paradīju un Ž.Ārmanis un E.Seleckis mani uzaicināja trenēties komandā "Dižvanagi".

Kā nonāci līdz Rīgai un kā nokļuvi FS Metta/LU?
Brīdī, kad Dižvanagus jau bija nomainījusi "Blāzma" notika treneru maiņa. Jaunais treneris ar mani un vēl vairākiem futbolistiem nerēķinājās un palūdza mūs komandu atstāt. Pabeidzis vidusskolu izdomāju braukt uz Rīgu un spēlēt futbolu, bet kur nezināju. Caur pazīstamajiem atradu komandu FS METTA/Latvijas Universitāte, kur aizgāju uz treniņiem. Acīmredzot iespaids palika labs, jo treneris Andris piedāvāja palikt un spēlēt FS Metta/LU rindās.

Metta/LU aizvadīji 3 sezonas, kuru laikā arī studēji Latvijas Universitātē, atskatoties uz šo laiku, cik lielu lomu tavā attīstībā spēlēja Metta un Latvijas Universitāte?
Uzskatu, ka šajā komandā pavadītais laiks ir bijis ļoti svarīgs manā attīstībā. Gan kā futbolistam, gan personībai. Pirmkārt, jau visi apstākļi, kas saistīti ar futbolu un treniņiem bija ļoti labā līmenī. Otrkārt, iespēja studēt Latvijas Universitātē. Atklāti sakot, pirms nonākšanas FS METTA/Latvijas Universitāte komandā, domāju priekš kam mācīties. Labāk vienkārši spēlēt futbolu vai strādāt. Tagad, kad esmu pabeidzis studijas saprotu, cik tas ir nozīmīgi. Mācoties kļuvu atbildīgāks un arī prasības pašam pret sevi auga. Ja tagad man kāds jautā pēc padoma, visiem kā vienam iesaku mācīties un pilnveidoties. Pie tam Universitāte nozīmē ne tikai studijas, tā dzīvi padara daudz interesantāku.

Pagājušā sezona izdevās ļoti veiksmīga, "Jelgavas" sastāvā siti vārtus gan Virslīgā un Latvijas kausā, kur izcīnīts tituls, gan pret Premjerlīgas "Blackpool", visbeidzot izgāji laukumā arī Latvijas nacionālās izlases sastāvā Ķīnā. Vai pats biji gaidījis, ka sezona izvērtīsies tik veiksmīgi un kas bija tās pamatā?
Par pagājušo sezonu godīgi sakot, kaut kas tāds pat sapņos nebija rādījies (smejas). Protams, bija mērķis nostabilizēties FK Jelgava pamatsastāvā un pēc iespējas biežāk priecēt tās līdzjutējus ar savu spēli. Taču, ka sezona izvērtīsies tā, patiesi nebiju cerējis. Runājot par to, kas tam visam bija pamatā, domāju, ka tā bija vēlme katrā spēlē un katrā divcīņā sasniegt maksimumu. Kā arī tas, ka es nedomāju par to, kas būs rīt, parīt vai aizparīt. Ir spēle un es domāju tikai par to, kā iziet uz laukuma un spēlēt futbolu.

Vai pēc tik veiksmīgas sezonas no slavas nesagriezās galva?
Ja tā apstājas un padomā ar vēsu galvu, vēl viņai nav par ko griezties (smejas). Tiklīdz Tu uzskati, ka esi sasniedzis virsotni Tu apstājies savā izaugsmē. Tas noteikti nav tas, ko es vēlos. Tāpēc jāturpina iet uz priekšu, strādāt un attīstīties.

Kas visvairāk palicis atmiņā no aizvadītās sezonas?
Protams, uzvara Latvijas kausā un spēles pret "Molde" un "Blackpool" bija emocijām bagāti notikumi. Tomēr visvairāk atmiņā palicis izsaukums uz Latvijas Nacionālo izlasi. Uzskatu, ka spēlētājam nav lielāka pagodinājuma, kā uzvilkt savas valsts kreklu un pārstāvēt tās godu.

Šāda sezona noteikti izraisīja interesi no ārzemēm, vai vari pastāstīt vai tāda bija un kāpēc paliki šeit?
Interese bija, taču tas nebija nekas konkrēts un par to nav vērts runāt. Uzskatu, ka vēl ir par agru kaut kur braukt. Vispirms jāpāraug Virslīgas līmenis, tad var domāt par ārzemēm.

Šo sezonu esi iesācis ar 5 gūtiem vārtiem. Vai esi uzstādījis kādu mērķi šai sezonai (piemēram, gūto vārtu ziņā vai iekļūt izlasē) un kāds tas būtu?
Kā jau vienā no jautājumiem atbildēju, mērķis paliek nemainīgs, cīnīties par uzvaru katrā spēlē un katrā epizodē. Kā papildus mērķis, protams, ir iekļūt Latvijas nacionālajā izlasē. Domāju tas ir jebkura futbolista sapnis.

Tavs plāns noteikti ir kļūt par profesionālu futbolistu, taču kāda ir tava specialitāte, kurā ieguvi Bakalaura grādu? Un vai plāno to nākotnē pielietot?
Mana specialitāte ir finanses un kredīti. Kad beigšu futbolista karjeru, kas es ceru būs gara, noteikti likšu lietā iegūtās zināšanas. Pie tam daudzas no apgūtajām lietām noder arī dažādos, ar futbolu saistītos, jautājumos.

Kādas šobrīd ir tavas attiecības ar FS Metta/LU vai turpini sazināties ar komandu un seko līdzi tās rezultātiem?
Attiecības palikušas patiešām labas. Sazinos gan ar spēlētājiem, gan treneriem. Sekoju līdzi rezultātiem un kad ir laiks aizeju pavērot arī mettiešu mājas spēles.

Pagājušogad pret FS Metta/LU nācās spēlēt Latvijas kausā, kāda bija sajūta spēlēt pret savu bijušo komandu?
Vispār nebija ne vainas. Es tajā visā tā neiedziļinos un mēģinu tik ļoti par to nedomāt. Dzīvē viss var notikt un spēlēt pret savu bijušo komandu noteikti nav tas briesmīgākais (smejas).

Ja seko līdzi, noteikti zini par šīs sezonas FS METTA/Latvijas Universitāte mērķiem, vai tavuprāt mums tas ir pa spēkam?
Es neredzu ne vienu iemeslu, lai to neizpildītu. Ir redzams ar kādu azartu džeki spēlē, tāpēc visam ir jābūt kārtībā.

Nobeigumā tavs novēlējums FS Metta/LU komandai šajā sezonā?

Galvenais ir neapstāties. Pirms nav noskanējusi gala svilpe nekas vēl nav beidzies. Un otrs, spēlēt tā, lai tas nestu prieku jūsu līdzjutējiem. 


Elvijs Ērglis 
Komentāri (0)  |  2011-08-17 07:18  |  Skatīts: 1896x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ