Mārcis Savinovs: Maltā pirmo reizi jutos, ka futbolā esmu kaut ko sasniedzis


Komentārs:


 Nespēdams nostiprināties FK "Jelgava" sastāvā Mārcis nolēma spēkus izmēģināt Maltā. Tur jaunais futbolists paspēja gan uzspēlēt Eirokausos, gan patrenēties uz zālāja ko menedžeris dēvēja par labāku nekā "San Siro" esošo. Palikt Maltas trešajā spēcīgākajā vienībā, tomēr neizdevās un šobrīd bijušais "Jelgavas" un FS "Metta/LU" spēlētājs atgriezies Latvijā. Lai uzzinātu par iespaidiem, kas iegūti Maltā, kā arī nākotnes iecerēm aicinājām Mārci uz pāris jautājumiem.

Biji devies uz Maltu pievienojoties "Birkirkara FC" ar ko paguvi uzspēlēt arī Eirokausos, kas īsti nesanāca un kāpēc atgriezies atpakaļ mājās?
Jā biju devies spēlēt uz Maltu, kur pavadīju, apmēram, mēnesi un nospēlēju divas spēles vietējā „Euro Cup", kurā spēlē trīs salas spēcīgākās komandas. FC "Birkrikara" iepriekšējā gadā palika tieši trešie. Atklāti sakot neko nezināju par to uz kurieni braucu un kāpēc, vienkārši bija tāda iespēja, kuru bija grēks neizmantot. Vienā jaukā dienā man pazvanīja cilvēks no Maltas, kurš teica, ka esot mans aģents. Es to ,protams, nezināju (smejas), viņš teica, ka strādājot ar lielākajām komandām Maltā, bet neteica uz kuru mani aicina. Jāierodas bija divu dienu laikā, lai var pārbaudīt un ja apmierina spēle, tad pieteikt Eiropas līgai.

Pēc divām dienām arī aizlidoju. Maltā no lidostas mani savāca "mans" aģents. Aizbraucām uz viesnīcu, kur bija jāpārnakšņo pirmā nakts, lai vēlāk ievāktos dzīvoklī. Nākamajā dienā jau bija jāspēlē pirmā spēle pret pagājušā gada otrās vietas ieguvēju "Floriana". Rezultāts 1:1, laukumā pabiju apmēram 15 minūtes. Pašam šķita, ka viss sanāca normāli. Otrā spēle bija pret čempioniem "Valleta", rezultāts 2:2, šoreiz spēlēju jau 30 minūtes.

Turnīrs beidzās un bija jāsāk gatavoties Eiropas līgas spēlēm. Tur bija jātiekas ar Albānijas komandu "Vllaznia". Uz manu vietu laukumā pretendēja vēl divi ārzemnieki brazīlis no Īrijas 1.līgas un milzīgs jamaikietis no Anglijas "League 2". Laikam trenerim vislabāk iepatikos tieši es, jo nospēlēju abas spēles no pirmās līdz pēdējai minūtei. Divu spēļu summā diemžēl zaudējām 1:2, bet viss piedzīvotais bija ārkārtīgi forši. Pirmo reizi dzīvē jutos, ka futbolā esmu kaut ko sasniedzis. Likās, ka parādītais sniegums ir bijis gana labs, viss būs kārtībā un mani paturēs, diemžēl beigās nekas nesanāca. Neko darīt, jāstrādā tālāk.

Kādu laiciņu Maltā tomēr uzkavējies, kā vari novērtēt Maltas futbola čempionāta līmeni un cik spēcīgs tas tavuprāt ir salīdzinājumā ar Latviju?
Maltā spēlē ļoti tehnisku un ātru futbolu. Protams, spēlētāji uz laukuma jūtas daudz brīvāk, jo skatītāji savu komandu atbalsta ar pozitīvām emocijām un ļoti jūt līdzi jebkurai darbībai laukumā. Zālāja kvalitāte ir vienkārši vājprātīgi laba. Komandas menedžeris stāstīja, ka esot labāks kā AC "Milan" (smejas). Vai tā tiešām ir nezinu, bet laukums bija patiešām perfekts.

Runājot par līmeni, manuprāt, tas ir normāls. Šaubos vai šīs komandas Latvijā būtu pirmajā vietā, bet pa trijnieku noteikti cīnītos. 

Kāda bija "Birkirkara FC" valdošā valoda ?
Vietējie savā starpā runā maltiešu valodā, bet visi ļoti labi zina angļu valodu. Maltā angļu valoda ir kā otrā valoda.

Cik zinu tad vienmēr visās komandās biji kopā ar dvīņubrāli, kā bija pirmo reizi esot šķirti? 
Bija baigi forši bez viņa, vismaz uz mani neviens nekliedza (smejas).

Atgriežoties pie laika, kad spēlēji "Mettā", arī Tu biji viens no tiem, kas studēja Latvijas Universitātē. Tagad studijas esi pabeidzis, ko domā iesākt tālāk, futbols vai kāda cita nodarbe, varbūt turpināt studijas?
Studijas pabeidzu tikai šogad. Mācījos Latvijas Universitātes ekonomikas un vadības fakultātē, programmā organizācijas vadība. Pagaidām turpināt mācības nevēlos, jo nezinu ko tieši vēlos. Tomēr nākotnē es noteikti plānoju kļūt gudrāks ne tikai ar dzīves skolas palīdzību vien. Ar futbolu ir tā, ka viss ir ļoti forši, man patīk spēlēt un tas man sagādā prieku, bet diemžēl pagaidām izskatās, ka Latvijā ar to sevi nepabarosi. Jāizdara nopietna izvēle.

Tagad esi atgriezies Latvijā, ko dari un kādi ir tuvākie plāni, vai ir kādi piedāvājumi?
Jā esmu atgriezies Latvijā un cenšos izbaudīt vasaru, kuras laikam īsti vairs nebūs (smejas). Trenējos kopā ar FS "Metta/LU" (paldies trenerim Andrim Rihertam par doto iespēju). Pagaidām man plānu nav, jo visur transfēru logi ir aizvērušies un līdz novembrim nekur spēlēt nedrīkstu, tāpēc jātrenējas un jāstrādā.

Bieži esi redzams vērojot "Mettas" spēles, kādas ir palikušas tavas attiecības ar komandu?
Ar komandu man ir palikušas ļoti labas attiecības, tāpat arī ar treneriem. Metta ir mana vienīgā komanda, kurai dzīvoju un sekoju līdzi nepārtraukti. Gribu izmantot izdevību un vēlreiz pateikt lielu paldies treneriem Ģirtam Mihelsonam un Andrim Rihertam par doto iespēju spēlēt FS "Metta/LU" un mācīties Latvijas Universitātē.
 
 Elvijs Ērglis

Komentāri (2)  |  2011-08-30 20:58  |  Skatīts: 9496x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Laine* - 2011-09-05 20:48
Uzskatu ka Mārcis ir ļoti uzņēmīgs un merķtiecigs,tā kā ceram ka viņam viss izdosies :)

aha * - 2012-01-22 04:15
aha skraš ;) turies :))- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ