Latvijas futbola pelnrušķītis Vugars Askerovs


Komentārs:


  Vugars Askerovs Latvijā ir jau kopš bērnības. Liepājā sācis apgūt futbola  gudrības, loģisks bija toreiz vēl mazā puisēna sapnis kādreiz spēlēt "Liepājas  Metalurgā". Gadi gāja un sapnis šķita arvien reālāks, tomēr netika piepildīts arī  pēc sezonas, kad kluba otrās komandas sastāvā tika gūti 15 vārti. Plints krūmos  netika mesta un Askerovs Virslīgā ieveda FK "Jelgava" un FC "Jūrmala", taču arī  tur pēc sezonas tika pateikts "paldies". Šo sezonu liepājnieks uzsāka 1. līgas  debitantes SFK "Varavīksne" rindās un šķita, ka sapnim par Virslīgu ir atmests  ar  roku. Izrādījās gluži pretēji, uzsācis sezonu ar golu pret Metalurga dublieriem  futbolists turpināja bombardēt arī turpmāk, Latvijas Kausa izcīņā iesitot arī "Liepājas Metalurga" pirmajai komandai. Iespējams šāda kausa izloze bija liktenis, jo nu Vugara rēķinā jau 6 spēles un 4 goli metalurgu sastāvā.

Kādam šis stāsts atgādinās pasaku par Pelnrušķīti, taču nevar noliegt Vugars Askerovs ir kļuvis par piemēru kā turpināt ticēt savam sapnim..  

Ar futbolistu sazinos kādā no sociālajiem tīkliem. Iesākumā "Liepājas Metalurga" jaunieguvums ir piesardzīgs un bilst, ka labprātāk sarunu pārceltu uz sezonas beigām. Sak, tad ar mierīgu prātu varētu apsēsties un atskatīties uz paveikto. Tā arī norunājam, taču pēc laika Vugars atraksta, ka tomēr ir ar mieru. Sarunas laikā var just sajūsmu par nokļūšanu "Liepājas Metalurgā" un milzu apņēmību, kad tiek jautāts par nākotni. Top skaidrs, ja šim puisim dos iespēju viņš laukumā tik tiešām darīs visu, kas viņa spēkos un pat vēl vairāk.  

Zināms, ka nāc no Azerbaidžānas, bet kur tu sāki spēlēt futbolu?  
Spēlēt sāku Latvijā. Tēvam patika futbols tāpēc loģisks bija solis mani sūtīt trenēties tieši šajā sporta veidā.
   
Kā no Azerbaidžānas nokļuvi Latvijā?  
Padomju laikā tēvs Latvijā dienēja armijā, tāpēc izlēma ar visu ģimeni pārcelties šurp. Tā arī te palikām, Liepāja ir skaista pilsēta.
 
Vairums tevi zina no spēlēšanas FK "Jelgava", FC "Jurmala" un šogad abos Liepājas klubos, taču daudzi nezin ko darīji pirms tam?  
Kā jau minēju pirmos soļus futbolā spēru "Liepājas Metalurgs" sistēmā. Tur arī spēlēju, taču pirmajā komandā netiku. 2008. gadā spēlēju "Liepājas Metalurgs -2" un pirmās līgas čempionātā guvu 15 vārtus, pēc tam mani paņēma "Jelgava". Tālāk jau visi zina.
 
Tur tāpat kā pēcāk "Jūrmalā" turpināji būt rezultatīvs, kāpēc, tavuprāt, tikai tagad nokļuvi Virslīgā?
Uzskatu, ka katram spēlētājam vajag atrast savu koamandu. Līdz šim kaut arī biju rezultatīvs, acīmredzot allaž kaut kas pietrūka. Šogad kopā ar "Varavīksni" ļoti labi sagatavojos sezonai, sastāvā jutos lieliski un spēlēju ar patiešām lielu baudu. Arī treneris man uzticējās. Šobrīd varu teikt viņam milzīgu paldies. Lielā mērā tieši viņa dēļ esmu pacēlies līmeni augstāk.
   
Virslīgā izvedi gan FK "Jelgava", gan FC "Jūrmala" komandas, kāpēc tur nepaliki?  
Šis jautājums vairāk attiecināms komandu treneriem ne man. (smaida)
 
Tagad esi uzspēlējis Virslīgā, kā vari novērtēt tās līmeni, cik ļoti tas atšķiras no 1. līgas un vai esi tam gatavs?  
Protams, ka atšķiras. Pirmkārt jau tas ir ātrums kādā viss notiek. Virslīgā spēles temps ir daudz augstāks, taču arī skatītāji ir vairāk un tas dod papildus enerģiju. Liepājā spēlēt ir ļoti patīkami, fani un atmosfēra ir lieliska. Vai varu spēlēt Virslīgā? Protams, ka varu un ļoti gribu to darīt.


Mača pret FK "Jūrmala VV"  Vugars Askerovs atzīmējās ar trīs vārtu guvumiem (Foto: Uldis Dobelis, rekurzeme.lv)
 
Divdesmit seši gadi vēl nav nekāds vecums, kāds ir tavs skatiens nākotnē? Ko vēl gribi pierādīt un vai nav tā, ka Virslīgā esi uzspēlējis un tagad pietiek?    
Protams, ka nē! Vēlos spēlēt un darīt to cik vien labi iespējams. Esmu nokļuvis vienā no spēcīgākajām komandām valstī, kuru visi vienmēr un visur vēlas uzvarēt. Neviens mačs nav viegls, taču jūtu un zinu, ka "Liepājas Metalurgs" ir mana komanda. Vēlos sevi turpināt pierādīt un centīšos darīt visu, lai progresētu un spētu palīdzēt komandai.
 
Ieraugot tevi un tavus sirmos matus daudzi nodomā, ko tad tas vecais te dara? Vai ir bijušas situācijas, kad tava matu krāsa ir palīdzējusi, piemēram, jaunībā, lai iekļūtu kādā naktsklubā?
(smejas) Protams, ka tādas situācijas ir bijušas. Bieži vien uzejot uz laukuma pretinieks ir nosmīnējis, nodomājot, ka tas onkulis jau nevienu nenoskries. Bet es vēl esmu jauns un varu ne tikai noskriet, bet arī vārtus iesist.
 
Nāc no Azerbaidžānas, taču lielāko dzīves daļu esi pavadījis Latvijā. Kā pats jūties un kādā valodā runā? 
Protams, ka uzskatu sevi par azerbaidžāni, taču manas mājas ir šeit - Liepājā. Te esmu izaudzis, visas manas atmiņas saistās ar šeieni. Runāju gan azerbaidžāņu valodā, gan latviski, gan krieviski, kā vajag pēc situācijas.
   
Kā tevi uzņēma "Liepājas Metalurgā" vai esi iejuties komandā un gribētu tur palikt arī nākamajā sezonā?
Uzņēma mani ļoti labi, daudzus puišus jau zināju. Visi ir ļoti draudzīgi un atmosfēra komandā ir lieliska. Esmu ārkārtīgi gandarīts, ka nokļuvu tieši šeit un darīšu visu, lai šeit paliktu arī nākamajā sezonā. Tas ir mērķis, ko esmu sev uzstādījis
      
Kas ir galvenās lietas pie kā vajadzētu piestrādāt, lai nostabilizētos Virslīgā un spertu tik pat daudz golu kā 1. līgā?  
Jāstrādā ir pie visa. Nekad nevar apstāties, bet ļoti svarīga ir trenera uzticēšanās. Ja jūti, ka treneris tev uzticas, psiholoģiski pazūd daudzas barjeras un spēlēt kļūst vieglāk.  

Pirms "Liepājas Metalurga spēlēji tikai 1. līgas komandās. Ko dari ārpus futbola, kā nopelni iztiku un vai nokļūstot divkārtējo Latvijas čempionu rindās darbu esi licis pie malas?
Mans darbs šobrīd ir treniņi un spēles "Liepājas Metalurgā". (smaida) Ceru, ka tā tas arī turpināsies.  

No pirmās līgas esi uzlecis līdz vienam no spēcīgākajiem Latvijas klubiem - "Liepājas Metalurgam". Nākamgad no Liepājas uz Barselonu?  
(smaida) Jā, Barselona būtu sapnis. Bet ja nopietni šobrīd visas manas domas ir pievērstas tam, lai noturētos komandā.   

Elvijs Ērglis 
Komentāri (4)  |  2011-10-15 02:15  |  Skatīts: 13996x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
bolelsik* - 2011-10-16 08:42
Vasja lucsij!!!!!!

Jānis* - 2011-10-18 00:58
Labs raksts. Interesanti uzzināt ko vairāk par viņu.

bmm* - 2011-10-18 05:03
Atceros Vugaru no spelem Jelgavas sastavaa, labs futbolists iists ciniitajs ar labu tehniku!

m/cat* - 2011-10-18 05:10
prieks pa jauno site,,,,salamaleikum habibi vugar!!!


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ