Kā tur bija par tiem suņiem un karavānu...


Komentārs:

Carloz* - 2012-05-27 00:53
LFF jau viena blatu sistēma vien ir - visi vecie draugi un paziņas (lasi - futbolisti) kaut kādos amatos jāieceļ. Tie kas netiek par sporta direktoriem kādos klubos, tos vismaz mēģina iefīrēt par treneriem vai menedžeriem kaut kur citur.


 Latvijas Futbola federācijai šķiet, ka mūsu valstsvienība nevienam neinteresē. Vismaz tāds iespaids rodas, aplūkojot kā attiecīgās instances mājaslapā atspoguļotas pēdējās divas futbola izlases spēles.

Abām veltīti ne mazāk, ne vairāk, kā divi teikumi. Otrajā gadījumā, gan piemetināti vēl divi, uzskaitot tos spēlētājus, kam mačs pret Poliju bijis pirmais karmīnsarkanajā kreklā. Jā, varētu priecāties, ka no abiem braucieniem (februārī uz Turciju un nupat, maijā uz Austriju) ir kādi fotouzņēmumi. Tāpat pēc abām spēlēm par saviem iespaidiem dalījies izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs, taču gribētos uzzināt ko vairāk, nekā tikai to kurā minūtē un kā zaudējām vārtus. Latvijas Futbola federācija ir pirmā instance, kam būtu jāziņo, kas tad uz tā zāliena īsti notika, taču izskatās, ka pēc viņu domām, tas nevienu neinteresē. Tāpēc ko tur pūlēties un nodarbināt savus nogurušos pirkstus, labāk vienkārši atpūsties un pabaudīt futbolu.


Tas bija viss, ko par spēli Latvija - Kazahstāna varēja pateikt Latvijas Futbola federācija (Foto: lff ekrānšāviņš)

Cik daudz informācijas piegādā federācija, tikpat tiek nogādāts arī sabiedrībai. Piemēram, Apollo un TVNET publicētie materiāli veidoti no tiem pašiem teikumiem, kas pēc spēles rotāja mūsu futbola federācijas titullapu. Ir, protams, tādi, kam šī pārbaudes spēle interesējusi vairāk, un viņi atraduši iespēju maču vērot globālajā tīmeklī vai Krievijas telekanālā „Rossija 2”. Jā, „Rossija 2” šo cīņu translēja, kamēr Latvijas Televīzijai tas pat nebija prātā. Šeit varētu atgriezties pie stāsta par kāda pasaulē samērā maz populāra ledus sporta veida komandas spēlēm Krievijas atklātajā čempionātā, taču to kā tur ir ar to naudu un mūzikas pasūtīšanu lielākoties visi zina. Labi štrunts ar to video, bet nevienam nebija ienācis prātā futbola interesentus nodrošināt, kaut ar teksta tiešraidi vai vismaz notikumu apkopojumu neilgi pēc spēles. Dīvaini, jo pat vairāki Virslīgas klubi, jau starplaikā piedāvā iespēju iepazīties ar pirmā puslaika notikumu izklāstu. Izlases mačiem šādas ekstras (vismaz no federācijas puses) šķiet varam negaidīt. Ja tā padomā, kāpēc gan tas būtu jādara? Būs taču kāds, kas atradīs informāciju citvalstu avotos, kāds spēli būs redzējis kādā interneta pārraidē un visu izklāstījis. Kāpēc censties? Taču, ja nonākam pie šāda atziņas, kāpēc futbola federācijā ir vajadzīgi cilvēki, kas par šīm lietām atbild?

Marta izskaņā notika Latvijas Futbola federācijas valdes vēlēšanas. Ar cerībām gaidīju, kas notiks pēc tam. Daudzi solīja, ka nu tik būs. Iespējams, kādā no nozarēm arī ir, taču informācijas ziņā uz priekšu netiekam. Protokoli pēc Virslīgas spēlēm turpina parādīties pēc pāris dienām, bet pēc 1. līgas spēlēm teju neparādās vispār. Beidzot pēc 4. un 5. kārtas! tie ir „uzpeldējuši”, uzradusies arī čempionāta tabula un cerams, ka pēc dīkstāves beidzot būs turpinājums. Dzīvība parādījusies arī dārgajā statistikas modulī, tāpēc varbūt pēc vēlēšanām vienkārši bija jāpagaida kāds laiks, kamēr lietas sāks ieņemt pareizu kārtību.

Tomēr kā vēl viena darvas karote saldajā futbola mucā ir par Latvijas U-16 izlases galveno treneri ieceltais Igors Stepanovs. Lai man atvaino visi viņa spēlētprasmes cienītāji, arī es savulaik biju kvēls šī lieliskā futbolista atbalstītājs un līdzjutējs. Ne uz brīdi nenoniecinot šī cilvēka pieredzi kā spēlētājam, kurš gājis laukumā Arsenal, Beveren, Grasshopper un Esbjerg krekliņos, pastāstiet ko šis speciālists ir sasniedzis kā treneris? Iespējams, mēs kādreiz runāsim par slaveno vadītāju Stepanovu, taču līdz šim viņš darbojies vien kā FK „Jūrmala VV” spēlējošais trenera asistents, turklāt ne jau gadiem. Tiekot iecelts par Latvijas U-16 izlases vadītāju Igora pirmie vārdi bija: „Man šis ir jauns izaicinājums un pirmais solis karjerā, jo līdz vēl šim neesmu strādājis galvenā trenera amatā”. Ja tas būtu kāds klubs, lai dara kā patīk, taču šī ir valsts izlase, un vai tiešām tai jābūt par izmēģinājumu jaunajiem treneriem? Turklāt tie nav vīri, bet gan 15 – 16 gadīgi jaunieši. U-21 izlasē viens izmēģinātājs jau bija, un negrasījās atstāt savu vietu pat pēc četru zaudējumu sērijas ar vārtu attiecību 0 iesistie 13 ielaistie. Vai tiešām valsts izlasei ir jābūt par jauno treneru izmēģināšanas placdarmu? Šāds jautājums pēc deputāta bēdīgā stūrējuma, 8. janvāra raidījumā „Ole” tika uzdots arī LFF ģenerālsekretāram Jānim Mežeckim, kurš atbildēja, ka tā noteikti vairs nebūs. Līdz Igora Stepanova apstiprināšanai galvenā trenera amatā pagāja vien divi mēneši…

 Elvijs Ērglis
 

Titulfoto: https://www.flickr.com/photos/49068993@N06/4572813039

Komentāri (2)  |  2012-05-26 23:39  |  Skatīts: 6282x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Carloz* - 2012-05-27 00:53
LFF jau viena blatu sistēma vien ir - visi vecie draugi un paziņas (lasi - futbolisti) kaut kādos amatos jāieceļ. Tie kas netiek par sporta direktoriem kādos klubos, tos vismaz mēģina iefīrēt par treneriem vai menedžeriem kaut kur citur.

garāmgājējs to Carloz* - 2012-05-27 01:01
Nu jā ja paskatās
U-21 Jore - savulaik Skonto sistēmā (olimps)
U-19 babičevs - savulaik Skonto
U-17 Bija Blagonodžedins (Skonto) tagad šķiet Čebans vai Beļajevs - abi savulaik Skonto
U-16 Stepanovs - savulaik Skonto


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ