Desmit lietas, ko Starkovs devis Latvijas futbolam


 Aleksandrs Starkovs, savulaik celts debesīs, pēdējā laikā uz tām dabū lūkoties vien no zemes. Prese un līdzjutēji Petroviču nežēlo ne šeit, ne Kaspijas jūras piekrastē, kur ar vietējo "Baku" Azerbaidžānas čempionātā nepavisam neiet tā, kā cerēts. Ja populārajā latviešu futbolistu zemē Starkovs tiek kaunināts rezultātu dēļ, Tēvzemē tam plusā nāk fakts, ka daudziem gluži vienkārši viņš ir apnicis. Par vecām uzvarām karaļa krēslā nesēdina, taču apzināties atsevišķu personu pienesumu vajadzētu gan. Tāpēc šoreiz nemēģināsim atrast vēl kādu caurumu jau tā paputējušajā Petroviča kažokā, bet gan paskatīties, ko Latvijas futbolam Starkovs ir devis.

...
Komentāri (0)  |  2012-03-02 01:50  |  Skatīts: 1445x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


No otras laukuma malas skats uz Virslīgu ir labāks


 Kaut arī jaunā Virslīgas biedrība vēl atrodas bērna autiņos, tās valdes locekļi jau paspējuši nākt klajā ar vairākiem mērķiem un darbiem, kas paredzēti gaidāmās sezonas ietvaros. Kā viens no galvenajiem nosaukts Latvijas čempionāta tēla atjaunošana un uzlabošana jeb kā tagad moderni teikt – rebrendings.

Sākts jau ar pirmo, kas duras acīs, proti Virslīgas logo, kura pašreizējais variants, tautā ticis, iesaukts par ripzāģi. Nākamās lietas būšot noteikumu kopums, ko komandām ielāgojot plānots ievērojami uzlabot skatītāju patiku atrasties stadionā. Protams, pie tā galvenokārt jāstrādā klubiem pašiem, taču slinkākajiem, dažu norādījumu vai pat noteikumu ieviešana būtu ļoti efektīva. Tāpat turpināsies cīņa pret mutes palaišanu laukumā, un droši vien to pašu vajadzētu darīt arī tribīnēs. Ja laukumā turēsimies robežās, bet tā malās varēs uzzināt cik dažādos veidos iespējams dēvēt cilvēka ģenetālijas nekāda uzlabojuma nebūs. Gan Uģa Bisenieka, gan Aināra Tamisāra izteiktās domas sākt viest cerību, ka Latvijas spēcīgākais futbola čempionāts (cerams, ka tiks domāts arī par 1. līgu) beidzot tiks saiņots tādā iepakojumā, kas apkārtējiem varētu šķist patīkams. Tomēr viena lieta ir, kā visu redzēs tie, kas atnāks uz stadionu, pavisam cita kā Virslīga izskatīsies to acīs, kas līdz šim Latvijas futbolam sekojuši līdz medijos. Nedrīkst aizmirst par nācējiem, taču līdzjutēji pie datoriem ir galvenā mērķauditorija, uz ko būtu jāstrādā. Futbola cienītāju mūsu valstī ir ļoti daudz, ko pierāda ne tikai profesionālu kompāniju veiktie pētījumi, bet arī cilvēku skaits, kas pēc Čempionu līgas un citu populāro valstu čempionātu spēlēm aktīvi diskutē sporta portālos. Futbola atmosfēru viņi izbauda TV ekrānā, jo, viņuprāt, Latvijas spēcīgākajā kājbumbas čempionātā tādas nav. Un tieši to būtu vēlams izmainīt. Pirmkārt, jau ar Virslīgas pasniegšanas maiņu. Līdz šim, ja futbols ticis rādīts TV vai interneta tiešraidē, fonā lielākoties redzam kokus, dzīvojamās mājas vai dzelzceļa vagonus kaut patiesībā uz spēli ieradies tūkstotis vai pat vairāk futbola mīļotāju. 

...
Komentāri (2)  |  2012-02-17 05:52  |  Skatīts: 4467x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Virslīgas trīs un četru apļu rēbuss


 Jau kādu laiciņu atpakaļ, daži bija pasteigušies ziņot, ka gaidāmā Virslīgas sezona tiks izspēlēta četros riņķos un sāksies 24. – 25. martā. Par spīti valodām kuluāros, ka savākts pietiekams skaits klubu, lai balsošanā atbalstītu samazinātu cīņu skaitu, tā izrādījusies taisnība.

Ja pirmajā balsošanas reizē šādam formātam piekrita astoņas no desmit Virslīgas komandām (pret bija FS 

...
Komentāri (8)  |  2012-01-31 23:24  |  Skatīts: 11542x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ziedonis un futbols


Reizēm man liekas, ka ar mani Dieviņš trenējas kā ar futbolbumbu. Atvelk kāju un gāž pa ribām. (Cik nu Dieviņš vispār var gāzt!) Un nekā es nezinu, kur ir viņa vārti, un nekā es nezinu, ar ko viņš spēlē. Piespēlējis mani velnam vai Firsovam, vai Pelem, vai tur puikām pagalmā, bet – nē, viņš spēlējas viens pats. Ercenģelis Miķelis stāv pie vārtiem, bet vārtos Dieviņš mani nesit, tad es varu izripot pasaulē. Nekad jau Dieviņš nenolaidīsies tik zemu, lai spēlētu ar mirstīgajiem. Un tā nu viņš mani pasit, pasper un atkal pamet paradīzes puķītēs līdz nākošreizei. Nāvīgi garlaicīgi! Visapkārt puķītes, paradīzes ābolīši, zilas ilgas kā vizbulītes. Bet sapņos man rādās stadions, kas rēc, un vārtsargs ar salauztu kāju. Te pat puķītes nemēslo, tās aug no dieva žēlastības; te pat nav nevienas peļķes, kur futbolbumbai iekrist kā cūkai un pavārtīties. Tāds kārdinājums, lai Dieviņš vienreiz atvelk kāju pa īstam, gāž un ietriec mani eņģelim baltajā paspārnē – kā marmelādi zīdpapīrā. Viņš sit mani ar basām kājām, protam, Dieviņš jau īkšķus neizlauzīs, bet kā es gribētu, ka viņam būtu īsti buči, futbolzābaki un vēl otrs spēlētājs! Bet Dieviņš spēlē viens, uztiepīgi un konsekventi viens. Dieva futbols ir ļoti vientulīga spēle. Mums abiem ir vientulīgi: vientulīgi ir Dieviņam, vēl vientulīgāk Dieviņa futbolbumbai. Ne autu, ne soda sitienu, ne kaušanās pie vārtiem. Nekā.

...
Komentāri (0)  |  2012-01-29 21:00  |  Skatīts: 1413x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Virslīgas klubi sociālajos tīklos


 Domājams mārketinga jomā nespēsim atrast speciālistu, kurš teiks, ka sociālo tīklu ietekme zīmola attīstībā neko nedod. Drīzāk gluži pretēji, esam laikmetā, kurā lielākā daļa informācijas plūsmas tiek nodota tieši ar sociālo portālu palīdzību. Ja palūkojas apkārt tā ir ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Jebkurš, mazs vai liels, taču uzņēmums ar ambīcijām, kurš cer izaugt, visdrīzāk būs ielīdis visur, kur uzturas mūsdienu vidējais patērētājs. Latvijas līderis draugiem.lv, pasaulē populārākais facebook.com un mikroblogu vietne twiter.com. Protams, ir arī citi, taču pagaidām šis ir lielais vaļu trijo uz kuriem turas pasaule Latvijā. Konkursi, akcijas un dāvanas ir tikai pāris no lietām ko konkurenti pielieto, lai pārsistu otru un piesaistītu pēc iespējas vairāk sekotāju. Futbola dīķī ūdens pagaidām ir daudz klusāks. Latvijas futbola federācija cenšas būt aktīva visos no trim iepriekšminētājiem, taču klubi manāmi atpaliek. Latvijas sociālo tīklu ciltstēvā jeb draugos atrodami vien trīs no desmit virslīgas klubiem. Turklāt viens ir jaunpienācējs FS "METTA/Latvijas Universitāte", kurš ar šobrīd sapulcinātajiem 466 sekotājiem ir līderis. Mettiešiem pakausī elpo varenais "Liepājas Metalurgs" ar 403 faniem un pēdējo gadu Latvijas kreatīvākais virslīgas klubs FK "Jelgava" ar 240 virtuālajiem atbalstītājiem. Tiesa svarīgs ir ne tikai sekotāju skaits, daudz lielāku nozīmi spēlē tas cik klubi attiecīgajos portālos ir aktīvi. Draugiem.lv ziņā jāsaka, ka jaunumi parādās visos profilos, turklāt "metalurgiem" tie ir arī par citiem sporta veidiem, kas saprotams – "Liepājas Metalurgs" nav tikai futbols vien. Vēl viens pluss vēju pilsētas pārstāvjiem ir fanu kluba lapa, kas piesaistījusi 180 sekotājus un noteikti vairo interesi, gan par komandu, gan aktīvu līdzjušanu.

...
Komentāri (0)  |  2012-01-04 07:38  |  Skatīts: 1150x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Futbola Ziemassvētki


 Tikko iededzām otro sveci Adventas vainagā un par spīti kārtīga sniega neesamībai Ziemassvētku sajūta kaut solīšiem, tomēr tuvojas. Kādam to rada mūsdienu Adventes laika netņemamās sastāvdaļas - trīsstūru lampiņu iedegšana logos, citam tie ir mandarīnu pieēstie vēderi . Neskatoties uz elektrības cenu pieaugumu, pilsētā iezibas gaisma un veikali viens pēc otra aicina ienirt plašajos iepirkšanās ūdeņos. Kā malā stāvētājs nepaliek arī futbols. Skatoties Latvijas mērogā, jāatzīst, ka lielais futbols devies ziemas miegā, jo tieši šajā laikā pašmāju čempionātā spēlējošie var atvilkt elpu. Pavisam pretēja aina vērojama vecajā Eiropā, tur Ziemassvētku laikā kājbumbas rosība rit pilnā sparā tāpat kā Ziemassvētku tirdziņi pilsētu laukumos. Turklāt ne tikai klubu veikalos, piedāvājot īpašas šim laikam veltītas preces, bet arī uz allaž zaļajiem zālieniem. Piemēram, Britu salās spēlēšana otrajos Ziemaasvētkos (saukta par ...
Komentāri (0)  |  2011-12-08 01:03  |  Skatīts: 1022x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kuri ir patiesie virslīgas snaiperi?


 Ražas vākšanas sezona pavisam noteikti ir beigusies. Nu, līdz ar kartupeļu,  ābolu  un citām ražām, savu vārtu ražu novērtē ar virslīgas labākie snaiperi. Uz  pirmā  acu uzmetiena viss šķiet skaidrs. Pirmais ar 22 precīziem spērieniem ir  skontietis Natans Žuniors, otrais, atpaliekot tikai par golu, cits leģionārs –  Mamuka Gongadze. Nedaudz zemāk uz bronzas pakāpiena ar 16 gūtiem  vārtiem,  savietojušies divi pašmāju futbolisti – Vladislavs Kozlovs un Jurģis  Kalns, bet  pirmajā sešiniekā iekļuvuši arī Vadims Jančuks un Vladimirs  Kamešs, attiecīgi  ar 12 un 11 goliem. Praktiski tādā pašā secibā uzbrucēji  savietoti arī dažādu  speciālistu simboliskajās izlasēs. Proti, pamatsastāvā iekļaujot abus leģionārus – Žunioru un Gongadzi. Ja atgriežas pie iepriekšējiem teikumiem, viss it kā būtu loģiski, taču ir tāda lieta, kā vienpadsmit metru soda sitieni. To, cik no vārtiem gūti ar pendeļu palīdzību, pie mums neskatās, taču kā būtu ja šis rādītājs tiktu ņemts vērā? Protams, iesist jāmāk arī no 11 m atzīmes, turklāt visi nemaz  to nevar. Paaugstināta spriedze un saspringums dažiem liek bumbu raidīt blakus esošo māju logos. Tomēr interese, kāda izskatītos bombardieru tabula, ja pendeles neņemtu vērā, paliek. Piemēram, atņemot ar 11 m soda sitieniem gūtos vārtus, rezultatīvā brazīļa kontā paliek vien 15 precīzi raidījumi. Turklāt vēl vieni gūti, pielabojot paša nerealizēto vienpadsmitnieku. Gongadze pendeles izpildījis mazāk, rezultatā jāatņem tikai četri vārti, kas gruzīnu snaiperi izceļ saulītē – 17 vārti un pirmā vieta. Uz otro vietu paceļas Kozlovs, bet uz leju jāpabīdas Kalnam, viņa kontā trīs realizēti vienpadsmitnieki. Pie tā arī varētu beigt, taču ir vēl kāda lieta. Viens ir nošaudīt "Olimpa" vai super novājināta FK "Jūrmala VV" vārtus, pavisam kas cits – sist iekšā "Ventspilij", "Metalurgam", "Daugavai" vai "Skonto". Ja apskatam Žuniora vārtu birumu, pieci vārti iesisti "Olimpam", astoņi "Jūrmalai VV", bet kādai no top komandām neviens. Labākā situācijā ir gruzīnu meistars – viņa rēķinā

...
Komentāri (1)  |  2011-11-21 04:13  |  Skatīts: 5193x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas futbola zvaigžņu kari


  Droši vien daudzi no jums ir pamanījuši , ka virs vairāku futbola klubu  emblēmām izvietotas zvaigznes. Ja valstsvienībai tās tiek piešķirtas par godu  uzvarām pasaules kausā (ir ari gadījumi ar attiecīgā reģiona zeltu), klubiem  lielākoties tas  tiek  darīts par godu izcīnītajiem valsts tituliem. Piemēram, Itālijā  tiesības virs  logo  izvietot zvaigzni piešķir par iegūtiem desmit Scudetto, citur  sistēma ir  savādāka.  Vācijā pirmā zvaigzne tiek piešķirta pēc trešā titula, bet otrā  jau pēc  piektā zelta  medaļu komplekta. Savukārt, trešo zvaigzni virs sava logo,  vācu klubi  var likt ja  Bundeslīgas šķivis rokās paturēts jau desmit reizes. Katras  nākamās  zvaigznes  nopelnīšana jau daudz grūtāka, pēc katriem desmit tituliem. Šķiet vispopulārākā ir sistēma, kurā debesu spīdekli virs kluba emblēmas var izvietot pēc katra piektā čempiona goda iegūšanas. Tomēr ir arī tādas, kur to atļauts darīt pēc katra zelta medaļu komplekta, turklāt pievienot arī sudraba zvaigzni, ja uzvarēts otrajā pēc spēka līgā. Kāda ir kārtība Latvijā? Interesējoties par šo jautājumu Latvijas Futbola federācijā, saņēmu atbildi, ka esmu pirmais, kas par šādu lietu jautājis. Federācijā par to neesot domāts un arī nākotnē nav plānots šo lietu izskatīt. Tikmēr klubi, kā nu katrs māk un grib, izveido savas sistēmas, turklāt katrs savādāku. Piemēram, FK "Ventspils" mājaslapas galveni rotā kluba logo, virs kura lepni gozējas trīs zelta zvaigznes. Cik var noprast, sibolizējot trīs Latvijas čempiona titulus (tātad drīz varam gaidīt arī ceturto zvaigzni).

...
Komentāri (2)  |  2011-11-11 21:03  |  Skatīts: 3125x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Futbolisti - muļķi, nevienam nav vajadzīgi


  Nesenā pagātnē viesojoties tādā Eiropas futbola valstī kā Vācija, izdevās  pasēdēt pie viena galda ar savulaik "Werder" bērnu un jauniešu sistēmā  darbojošos treneri. Saruna ar vīru, kura skatiens vērojis  kā izaug vairākas  mūsdienu zvaigznes nenoliedzami aizrauj. Taču šoreiz par nedaudz citu tēmu.  Tā  kā pieminētā kunga draugi un paziņas vēl joprojām saistītas ar futbolu, tai  skaitā  talantu meklēšanu, izdevās uzzināt, ka ik pa laikam acis tiek mestas arī  Latvijas  virzienā. Kā nu ne, tīrradņus iespējams atrast visur, galvenais tos laicīgi  pamanīt  un noslīpēt. Ir bijuši gadījumi, kad pēc cenas uzzināšanas interese  saskrējusi  papēžos, taču citreiz tur to nospiedis pats futbolists. Jautāsiet kā?  Gluži vienkārši,  ar savu intelekta un inteliģences līmeni. Par gadījumiem, kad

...
Komentāri (3)  |  2011-10-27 23:50  |  Skatīts: 4118x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kas traucē Artjomam Rudņevam?


  Lai arī iepriekšējā kārtā palicis tukšā, Artjoms Rudņevs sezonu Polijā iesācis  lieliski. Tur pirmajos piecos mačos pretinieku vārtos saspertas astoņas  bumbas. To, ka tas ir vairāk nekā viens gols spēlē domāju nevienam nav  jāskaidro, tomēr Latvijas izlasē iepretim Artjoma vārdam, gūto vārtu ailītē vēl  joprojām svilpo vējš.

...
Komentāri (4)  |  2011-08-30 04:56  |  Skatīts: 13266x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] 2 |