Niks Rubezis Spānijā nav ieradies, lai ēstu apelsīnus, bet strādātu


Ja vēl pirms mēneša Latvijā par viņu zināja tikai futbolam tuvu stāvoši cilvēki, nu Nika Rubeža vārdu locījis teju katrs sevi cienošs sporta līdzjutējs. Tam par iemeslu kļuvis jaunā, tikai 1993. gadā dzimušā spēlētāja pievienošanās Spānijas "Liga Adelante" (otrā pēc spēka) klubam "Hercules" CF, kurš vēl pērn cīnījās "La Liga" ar tādiem vīriem kā Dāvids Trezegē un Nelsons Valdezs tā rindās.

...
Komentāri (3)  |  2012-02-09 01:39  |  Skatīts: 4560x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Virslīgas trīs un četru apļu rēbuss


 Jau kādu laiciņu atpakaļ, daži bija pasteigušies ziņot, ka gaidāmā Virslīgas sezona tiks izspēlēta četros riņķos un sāksies 24. – 25. martā. Par spīti valodām kuluāros, ka savākts pietiekams skaits klubu, lai balsošanā atbalstītu samazinātu cīņu skaitu, tā izrādījusies taisnība.

Ja pirmajā balsošanas reizē šādam formātam piekrita astoņas no desmit Virslīgas komandām (pret bija FS 

...
Komentāri (8)  |  2012-01-31 23:24  |  Skatīts: 11838x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ziedonis un futbols


Reizēm man liekas, ka ar mani Dieviņš trenējas kā ar futbolbumbu. Atvelk kāju un gāž pa ribām. (Cik nu Dieviņš vispār var gāzt!) Un nekā es nezinu, kur ir viņa vārti, un nekā es nezinu, ar ko viņš spēlē. Piespēlējis mani velnam vai Firsovam, vai Pelem, vai tur puikām pagalmā, bet – nē, viņš spēlējas viens pats. Ercenģelis Miķelis stāv pie vārtiem, bet vārtos Dieviņš mani nesit, tad es varu izripot pasaulē. Nekad jau Dieviņš nenolaidīsies tik zemu, lai spēlētu ar mirstīgajiem. Un tā nu viņš mani pasit, pasper un atkal pamet paradīzes puķītēs līdz nākošreizei. Nāvīgi garlaicīgi! Visapkārt puķītes, paradīzes ābolīši, zilas ilgas kā vizbulītes. Bet sapņos man rādās stadions, kas rēc, un vārtsargs ar salauztu kāju. Te pat puķītes nemēslo, tās aug no dieva žēlastības; te pat nav nevienas peļķes, kur futbolbumbai iekrist kā cūkai un pavārtīties. Tāds kārdinājums, lai Dieviņš vienreiz atvelk kāju pa īstam, gāž un ietriec mani eņģelim baltajā paspārnē – kā marmelādi zīdpapīrā. Viņš sit mani ar basām kājām, protam, Dieviņš jau īkšķus neizlauzīs, bet kā es gribētu, ka viņam būtu īsti buči, futbolzābaki un vēl otrs spēlētājs! Bet Dieviņš spēlē viens, uztiepīgi un konsekventi viens. Dieva futbols ir ļoti vientulīga spēle. Mums abiem ir vientulīgi: vientulīgi ir Dieviņam, vēl vientulīgāk Dieviņa futbolbumbai. Ne autu, ne soda sitienu, ne kaušanās pie vārtiem. Nekā.

...
Komentāri (0)  |  2012-01-29 21:00  |  Skatīts: 1482x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Futbolisti uz deju grīdas


 Mēdz teikt, ka futbolistu māņkustības atgādina deju. Iespējams tieši tāpēc nupat startējušajā Itālijas dejo ar zvaigzni jeb "Ballando con le Stelle" astotās sezonas startā ir arī divi futbolisti – Marko Delvekjo (Marco Delvecchio) un Kristians Vjeri (Christian Vieri). Abi ir vienaudži, kuri profisioālo sportu atstājuši aiz muguras, tāpēc, kamēr citi svīst treniņos viņi var uzdejot. Ja raugototies uz spēlētāju karjerām par veiksmīgāku varētu atzīt par Bobo sauktā Vjeri veikumu, tad pirmajā izgājienā uz deju grīdas labāks bija ilgadējais AS "Roma" spēlētājs Delvekjo. Turklāt viņa sniegumu, kā atraktīvāku un pievilcīgāku atzinušas arī skatītājas, kas šādos gadījumos ir no svara.

...
Komentāri (3)  |  2012-01-12 02:10  |  Skatīts: 15289x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Virslīgas klubi sociālajos tīklos


 Domājams mārketinga jomā nespēsim atrast speciālistu, kurš teiks, ka sociālo tīklu ietekme zīmola attīstībā neko nedod. Drīzāk gluži pretēji, esam laikmetā, kurā lielākā daļa informācijas plūsmas tiek nodota tieši ar sociālo portālu palīdzību. Ja palūkojas apkārt tā ir ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Jebkurš, mazs vai liels, taču uzņēmums ar ambīcijām, kurš cer izaugt, visdrīzāk būs ielīdis visur, kur uzturas mūsdienu vidējais patērētājs. Latvijas līderis draugiem.lv, pasaulē populārākais facebook.com un mikroblogu vietne twiter.com. Protams, ir arī citi, taču pagaidām šis ir lielais vaļu trijo uz kuriem turas pasaule Latvijā. Konkursi, akcijas un dāvanas ir tikai pāris no lietām ko konkurenti pielieto, lai pārsistu otru un piesaistītu pēc iespējas vairāk sekotāju. Futbola dīķī ūdens pagaidām ir daudz klusāks. Latvijas futbola federācija cenšas būt aktīva visos no trim iepriekšminētājiem, taču klubi manāmi atpaliek. Latvijas sociālo tīklu ciltstēvā jeb draugos atrodami vien trīs no desmit virslīgas klubiem. Turklāt viens ir jaunpienācējs FS "METTA/Latvijas Universitāte", kurš ar šobrīd sapulcinātajiem 466 sekotājiem ir līderis. Mettiešiem pakausī elpo varenais "Liepājas Metalurgs" ar 403 faniem un pēdējo gadu Latvijas kreatīvākais virslīgas klubs FK "Jelgava" ar 240 virtuālajiem atbalstītājiem. Tiesa svarīgs ir ne tikai sekotāju skaits, daudz lielāku nozīmi spēlē tas cik klubi attiecīgajos portālos ir aktīvi. Draugiem.lv ziņā jāsaka, ka jaunumi parādās visos profilos, turklāt "metalurgiem" tie ir arī par citiem sporta veidiem, kas saprotams – "Liepājas Metalurgs" nav tikai futbols vien. Vēl viens pluss vēju pilsētas pārstāvjiem ir fanu kluba lapa, kas piesaistījusi 180 sekotājus un noteikti vairo interesi, gan par komandu, gan aktīvu līdzjušanu.

...
Komentāri (0)  |  2012-01-04 07:38  |  Skatīts: 1197x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tims Makeldejs: Nauda, ko var nopelnīt citur, ir mazāk vērta nekā daba un cilvēki Latvijā


 Tims Makeldejs (Tim Mackelday) Latvijā ieradās meitenes dēļ un tā šeit arī palika. Futbols vienmēr bijusi vācieša lielākā kaislība un par spīti tam, ka Latviju nevar saukt par futbola zemi, sporta karali viņš šeit tik un tā atrada. Vairākas sezonas pavadījis titulētākajā Latvijas futbola klubā "Skonto" Tims ir gatavs jauniem izaicinājumiem. Taču arī saites ar piecpadsmit kārtējiem mūsu valsts čempioniem viņš nesarauj. Kas zina varbūt "Skonto" stadiona gaiteņos viņu redzēsim arī nākamgad.
...
Komentāri (3)  |  2011-12-14 02:09  |  Skatīts: 8266x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Futbola Ziemassvētki


 Tikko iededzām otro sveci Adventas vainagā un par spīti kārtīga sniega neesamībai Ziemassvētku sajūta kaut solīšiem, tomēr tuvojas. Kādam to rada mūsdienu Adventes laika netņemamās sastāvdaļas - trīsstūru lampiņu iedegšana logos, citam tie ir mandarīnu pieēstie vēderi . Neskatoties uz elektrības cenu pieaugumu, pilsētā iezibas gaisma un veikali viens pēc otra aicina ienirt plašajos iepirkšanās ūdeņos. Kā malā stāvētājs nepaliek arī futbols. Skatoties Latvijas mērogā, jāatzīst, ka lielais futbols devies ziemas miegā, jo tieši šajā laikā pašmāju čempionātā spēlējošie var atvilkt elpu. Pavisam pretēja aina vērojama vecajā Eiropā, tur Ziemassvētku laikā kājbumbas rosība rit pilnā sparā tāpat kā Ziemassvētku tirdziņi pilsētu laukumos. Turklāt ne tikai klubu veikalos, piedāvājot īpašas šim laikam veltītas preces, bet arī uz allaž zaļajiem zālieniem. Piemēram, Britu salās spēlēšana otrajos Ziemaasvētkos (saukta par ...
Komentāri (0)  |  2011-12-08 01:03  |  Skatīts: 1071x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


FS Metta/LU pēdējais bastions - Kristers Putniņš


 Ģimenē Kristers nav vienīgais futbolists. To spēlē arī brālis Elvijs, kurš arī ir vārtsargs un vēl nesen kopā ar Kasparu Gorkšu pārstāvēja, Anglijas Premjerlīgā spēlējošo "QPR". Daudz neatpaliek arī jaunākais brālis Kristers . Uzspēlējis dažādu vecumu Latvijas jauniešu izlasēs šogad viņš kopā ar FS "Metta/Latvijas Universitāte" izcīnīja tiesības nākamgad spēlēt virslīgā.
 
...
Komentāri (0)  |  2011-11-23 06:03  |  Skatīts: 1717x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kuri ir patiesie virslīgas snaiperi?


 Ražas vākšanas sezona pavisam noteikti ir beigusies. Nu, līdz ar kartupeļu,  ābolu  un citām ražām, savu vārtu ražu novērtē ar virslīgas labākie snaiperi. Uz  pirmā  acu uzmetiena viss šķiet skaidrs. Pirmais ar 22 precīziem spērieniem ir  skontietis Natans Žuniors, otrais, atpaliekot tikai par golu, cits leģionārs –  Mamuka Gongadze. Nedaudz zemāk uz bronzas pakāpiena ar 16 gūtiem  vārtiem,  savietojušies divi pašmāju futbolisti – Vladislavs Kozlovs un Jurģis  Kalns, bet  pirmajā sešiniekā iekļuvuši arī Vadims Jančuks un Vladimirs  Kamešs, attiecīgi  ar 12 un 11 goliem. Praktiski tādā pašā secibā uzbrucēji  savietoti arī dažādu  speciālistu simboliskajās izlasēs. Proti, pamatsastāvā iekļaujot abus leģionārus – Žunioru un Gongadzi. Ja atgriežas pie iepriekšējiem teikumiem, viss it kā būtu loģiski, taču ir tāda lieta, kā vienpadsmit metru soda sitieni. To, cik no vārtiem gūti ar pendeļu palīdzību, pie mums neskatās, taču kā būtu ja šis rādītājs tiktu ņemts vērā? Protams, iesist jāmāk arī no 11 m atzīmes, turklāt visi nemaz  to nevar. Paaugstināta spriedze un saspringums dažiem liek bumbu raidīt blakus esošo māju logos. Tomēr interese, kāda izskatītos bombardieru tabula, ja pendeles neņemtu vērā, paliek. Piemēram, atņemot ar 11 m soda sitieniem gūtos vārtus, rezultatīvā brazīļa kontā paliek vien 15 precīzi raidījumi. Turklāt vēl vieni gūti, pielabojot paša nerealizēto vienpadsmitnieku. Gongadze pendeles izpildījis mazāk, rezultatā jāatņem tikai četri vārti, kas gruzīnu snaiperi izceļ saulītē – 17 vārti un pirmā vieta. Uz otro vietu paceļas Kozlovs, bet uz leju jāpabīdas Kalnam, viņa kontā trīs realizēti vienpadsmitnieki. Pie tā arī varētu beigt, taču ir vēl kāda lieta. Viens ir nošaudīt "Olimpa" vai super novājināta FK "Jūrmala VV" vārtus, pavisam kas cits – sist iekšā "Ventspilij", "Metalurgam", "Daugavai" vai "Skonto". Ja apskatam Žuniora vārtu birumu, pieci vārti iesisti "Olimpam", astoņi "Jūrmalai VV", bet kādai no top komandām neviens. Labākā situācijā ir gruzīnu meistars – viņa rēķinā

...
Komentāri (1)  |  2011-11-21 04:13  |  Skatīts: 5258x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas futbola zvaigžņu kari


  Droši vien daudzi no jums ir pamanījuši , ka virs vairāku futbola klubu  emblēmām izvietotas zvaigznes. Ja valstsvienībai tās tiek piešķirtas par godu  uzvarām pasaules kausā (ir ari gadījumi ar attiecīgā reģiona zeltu), klubiem  lielākoties tas  tiek  darīts par godu izcīnītajiem valsts tituliem. Piemēram, Itālijā  tiesības virs  logo  izvietot zvaigzni piešķir par iegūtiem desmit Scudetto, citur  sistēma ir  savādāka.  Vācijā pirmā zvaigzne tiek piešķirta pēc trešā titula, bet otrā  jau pēc  piektā zelta  medaļu komplekta. Savukārt, trešo zvaigzni virs sava logo,  vācu klubi  var likt ja  Bundeslīgas šķivis rokās paturēts jau desmit reizes. Katras  nākamās  zvaigznes  nopelnīšana jau daudz grūtāka, pēc katriem desmit tituliem. Šķiet vispopulārākā ir sistēma, kurā debesu spīdekli virs kluba emblēmas var izvietot pēc katra piektā čempiona goda iegūšanas. Tomēr ir arī tādas, kur to atļauts darīt pēc katra zelta medaļu komplekta, turklāt pievienot arī sudraba zvaigzni, ja uzvarēts otrajā pēc spēka līgā. Kāda ir kārtība Latvijā? Interesējoties par šo jautājumu Latvijas Futbola federācijā, saņēmu atbildi, ka esmu pirmais, kas par šādu lietu jautājis. Federācijā par to neesot domāts un arī nākotnē nav plānots šo lietu izskatīt. Tikmēr klubi, kā nu katrs māk un grib, izveido savas sistēmas, turklāt katrs savādāku. Piemēram, FK "Ventspils" mājaslapas galveni rotā kluba logo, virs kura lepni gozējas trīs zelta zvaigznes. Cik var noprast, sibolizējot trīs Latvijas čempiona titulus (tātad drīz varam gaidīt arī ceturto zvaigzni).

...
Komentāri (2)  |  2011-11-11 21:03  |  Skatīts: 3199x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] [2] 3 [4] |