Lielo futbolu atceroties


 Šajā vasarā sporta dzīve mums dāvājusi daudz notikumus, kas, protams, saistās ar Olimpiskajām spēlēm Londonā un Eiropas čempionātu futbolā Polijā un Ukrainā. Vēl aizvien mūs nepamet iegūtās emocijas, kas saņemtas olimpiādes laikā, taču par futbolu ir nedaudz piemirsts. Lai nedaudz atsvaidzinātu notikušo un parādītu, kā citur Eiropā tika “svinēts” sporta veids, ko sauc par futbolu, futbolazapte.lv ir nedaudz paceļojusi, tiesa lielais paldies jāsaka zaptes draugam – Kristai. Dodoties braucienā uz Franciju, mums ir piefiksēti dažādi mirkļi un vietas, kuras uzreiz pamanāmas ar zaļo laukumu vai melnbalto bumbu.

...
Komentāri (0)  |  2012-08-19 07:25  |  Skatīts: 1124x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jauns, bet ar vēstures elpu


 Rītvakar sāksies šī gada lielākais sporta notikums pasaulē, atvainojiet Olimpisko spēļu mīļotāji, tas ir Eiropas čempionāts futbolā. Par spīti daudzu bažām stadioni kopumā astoņās Polijas un Ukrainas pilsētās ir gatavi uzņemt pilnu emociju gammu, ko sniedz skaistākā spēle uz šīs planētas.

Jaunuzceltās un atjaunotās arēnas ir viena par otru interesantākas un noteikti savs īpašais stāsts ir katrai no tām.

...
Komentāri (0)  |  2012-06-07 23:13  |  Skatīts: 4465x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kā tur bija par tiem suņiem un karavānu...


 Latvijas Futbola federācijai šķiet, ka mūsu valstsvienība nevienam neinteresē. Vismaz tāds iespaids rodas, aplūkojot kā attiecīgās instances mājaslapā atspoguļotas pēdējās divas futbola izlases spēles.

Abām veltīti ne mazāk, ne vairāk, kā divi teikumi. Otrajā gadījumā, gan piemetināti vēl divi, uzskaitot tos spēlētājus, kam mačs pret Poliju bijis pirmais karmīnsarkanajā kreklā. Jā, varētu priecāties, ka no abiem braucieniem (februārī uz Turciju un nupat, maijā uz Austriju) ir kādi fotouzņēmumi. Tāpat pēc abām spēlēm par saviem iespaidiem dalījies izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs, taču gribētos uzzināt ko vairāk, nekā tikai to kurā minūtē un kā zaudējām vārtus. Latvijas Futbola federācija ir pirmā instance, kam būtu jāziņo, kas tad uz tā zāliena īsti notika, taču izskatās, ka pēc viņu domām, tas nevienu neinteresē. Tāpēc ko tur pūlēties un nodarbināt savus nogurušos pirkstus, labāk vienkārši atpūsties un pabaudīt futbolu.

...
Komentāri (2)  |  2012-05-26 23:39  |  Skatīts: 6239x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Zālienu eksperts Ansis Birznieks: Mākslīgo zālienu zemās izmaksas ir mīts


 Pirmais, kas ienāk prātā izdzirdot vārdu futbols visdrīzāk ir bumba, taču sporta karalis noteikti nav iedomājams bez vēl kāda ļoti svarīga elementa, proti, zāliena. Pēdējos gados Latviju pārņēmis sintētisko laukumu bums, taču jebkurš piekritīs, ka sporta karalim uz dabīga materiāla ir pavisam cits smeķis. Viens no cilvēkiem, kas rūpējas par to, lai Latvijas zaļo laukumu kvalitāte būtu pēc iespējas patīkamāka ir ''Easygreen'' zālienu eksperts Ansis Birznieks.

...
Komentāri (0)  |  2012-05-09 01:48  |  Skatīts: 2717x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kā apkarot aktierus futbola laukumā?


Balets, mīksto sports, teātris ir tikai daži no salīdzinājumiem kādi pēdējā laikā tiek izmantoti, raksturojot sporta spēļu karali. Kur palicis priekšstats par to, ka futbolu spēlē īsti vīri?

Daudzās simulācijas gan pieprasot 11 m soda sitienus, gan kartiņas pretiniekiem kļuvusi par neatņemamu futbola sastāvdaļu. Varas gaiteņos tā tiek saukta par sērgu, presē par slimību, futbolistu galvās par ieroci, lai uzvarētu. Taču vai kāds tiešām ir domājis par reālu šīs problēmas izskaušanu? Jā, tiesnešiem ir iespēja par simulāciju parādīt

...
Komentāri (0)  |  2012-04-21 08:47  |  Skatīts: 1159x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Esam patrioti vai neesam?


 Attiecīgais temats saistībā ar sportu un šajā gadījumā tieši ar futbolu mani bija nodarbinājis jau agrāk. 3. aprīļa vakarā televīzijas ekrānā, vērojot Čempionu līgas spēli starp ''Barcelona'' un AC ''Milan'', šī doma atkārtoti ieguva aktualitātes statusu. Taču ne par daudz aprunāto 11 m soda sitienu šoreiz būs runa, bet gan patriotismu.

Domājams, ne tikai futbola līdzjutēji vien Barselonas kluba kreklā gadu no gada atraduši Katalonijas karogu. Ja pēdējo gadu Eiropas futbola toņa noteicēja gadījumā to varētu skaidrot ar izteikto Spānijas reģiona patriotismu un cerībām par neatkarību (ne reizi vien stadionā redzēti uzraksti ''Catalonia is not Spain''), tad itāliešu vai, piemēram, poļu gadījumā būtu jāmeklē cits skaidrojums.

...
Komentāri (2)  |  2012-04-05 06:11  |  Skatīts: 8072x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Virslīga statistikas ailēs


Virslīgas čempionātā jau aizvadītas divas kārtas, iesisti pirmie vārti, iegūti un zaudēti pirmie punkti. Notikuši pirmie skandāli un ar papildus pieteikuma palīdzību Latvijas spēcīgākajā futbola līgā uz vēl vienu sezonu pierakstījies leģendārais Vits Rimkus. Viņš kopā ar Daugavpils ''Daugava'' pārstāvošo Mihailu Ziziļevu šosezon būs pieredzi bagātākie Virslīgas spēlētāji. Kuri būs jaunākie, kuri smagākie un kuri vieglākie? Par to turpinājumā.

Uz papīra futbolu nespēlē, taču statistika allaž ir bijusi ne tikai žurnālistu, bet arī līdzjutēju un treneru pārspriešanas objekts. Tieši tāpēc palūkosimies, kā 2012. gada Latvijas futbola virslīga izskatās skaitļos. Sāksim ar futbolistu skaitu, kāds šogad čempionātam pieteikts un šobrīd tas ir 247 spēlētāji. No tiem 57 ir leģionāri, kas veido 23,08 % no visiem pieteiktajiem futbolistiem un ir diez gan ievērojams skaitlis. Visvairāk – 9 ārzemniekus komandā pieteikuši 4 klubi: FK ''Ventspils'', FC ''Daugava'', ''Skonto'' FC un debitante JPFS/FK ''Spartaks'' no Jūrmalas. Vismazāk, pareizāk sakot, nevienu leģionāru Virslīgai nav pieteikusi otra debitantu komanda FS ''METTA/Latvijas Universitāte''. No atlikušajiem visvairāk ārzemnieku sastāva komplektācijā izmantojuši FB ''Gulbene'' – 7 viesspēlētāji, tālāk seko FC ''Jūrmala'' un FK ''Daugava'' (Rīga) ar 4, bet 3 leģionārus pieteikuši SK ''Liepājas Metalurgs'' un FK ''Jelgava'' komandas. Arī viesspēlētāju ģeogrāfija ir gana plaša, ir gan ierastie gruzīni un krievi, gan futbolisti no tādām valstīm kā Panama, Itālija, Urugvaja, Gana, Nigērija, Kolumbija, Dienvidkoreja un Japāna.

...
Komentāri (2)  |  2012-04-01 20:06  |  Skatīts: 6843x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Melnā maska


 1924. gadā izveidojās kāda dīvaina komanda, dēvēta par Melno masku. Lūk, kā šīs komandas gaitas aprakstījis žurnālists Arnolds Šmits:  
„Bija 1924. gada aprīļa vakars, kad satikās 3 vīri, kuri reprezentēja 3 dažādas biedrības. Izrādījās, ka likts pamats ļoti īpatnējai idejai. Tās realizēšanu nenācās gaidīt ilgi. Vasarā LSB laukumā sacentās RFK un Amatieris. Savrupēji nogrupējušies stāvēja 9 vīri – daži sporta darbinieki un futbolisti, kurus notikumi laukumā šoreiz pavisam neinteresēja. Savādās apspriedes nobeigumā realizējās lēmums dibināt jaunu futbola klubu, kur neatkarībā no tautības, savervējami visi labākie Latvijas futbolisti. Lēmums jo īpatnējs vēl bija tādēļ, ka katram futbolistam pagaidām atļauts startēt arī no savas līdzšinējās biedrības. Drīz komplektējās arī 11 spēlētāji un daži rezervisti. Ļoti efektīgi bija tērpi, kur dominēja tikai 2 krāsas – balta un melna. Lai efekts būtu jo lielāks, paredzēja, ka vienība izies laukumā melnās maskās un līdz ar to radās arī attiecīgs nosaukums –

...
Komentāri (0)  |  2012-03-30 19:56  |  Skatīts: 1455x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Desmit lietas, ko Starkovs devis Latvijas futbolam


 Aleksandrs Starkovs, savulaik celts debesīs, pēdējā laikā uz tām dabū lūkoties vien no zemes. Prese un līdzjutēji Petroviču nežēlo ne šeit, ne Kaspijas jūras piekrastē, kur ar vietējo "Baku" Azerbaidžānas čempionātā nepavisam neiet tā, kā cerēts. Ja populārajā latviešu futbolistu zemē Starkovs tiek kaunināts rezultātu dēļ, Tēvzemē tam plusā nāk fakts, ka daudziem gluži vienkārši viņš ir apnicis. Par vecām uzvarām karaļa krēslā nesēdina, taču apzināties atsevišķu personu pienesumu vajadzētu gan. Tāpēc šoreiz nemēģināsim atrast vēl kādu caurumu jau tā paputējušajā Petroviča kažokā, bet gan paskatīties, ko Latvijas futbolam Starkovs ir devis.

...
Komentāri (0)  |  2012-03-02 01:50  |  Skatīts: 1503x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


No otras laukuma malas skats uz Virslīgu ir labāks


 Kaut arī jaunā Virslīgas biedrība vēl atrodas bērna autiņos, tās valdes locekļi jau paspējuši nākt klajā ar vairākiem mērķiem un darbiem, kas paredzēti gaidāmās sezonas ietvaros. Kā viens no galvenajiem nosaukts Latvijas čempionāta tēla atjaunošana un uzlabošana jeb kā tagad moderni teikt – rebrendings.

Sākts jau ar pirmo, kas duras acīs, proti Virslīgas logo, kura pašreizējais variants, tautā ticis, iesaukts par ripzāģi. Nākamās lietas būšot noteikumu kopums, ko komandām ielāgojot plānots ievērojami uzlabot skatītāju patiku atrasties stadionā. Protams, pie tā galvenokārt jāstrādā klubiem pašiem, taču slinkākajiem, dažu norādījumu vai pat noteikumu ieviešana būtu ļoti efektīva. Tāpat turpināsies cīņa pret mutes palaišanu laukumā, un droši vien to pašu vajadzētu darīt arī tribīnēs. Ja laukumā turēsimies robežās, bet tā malās varēs uzzināt cik dažādos veidos iespējams dēvēt cilvēka ģenetālijas nekāda uzlabojuma nebūs. Gan Uģa Bisenieka, gan Aināra Tamisāra izteiktās domas sākt viest cerību, ka Latvijas spēcīgākais futbola čempionāts (cerams, ka tiks domāts arī par 1. līgu) beidzot tiks saiņots tādā iepakojumā, kas apkārtējiem varētu šķist patīkams. Tomēr viena lieta ir, kā visu redzēs tie, kas atnāks uz stadionu, pavisam cita kā Virslīga izskatīsies to acīs, kas līdz šim Latvijas futbolam sekojuši līdz medijos. Nedrīkst aizmirst par nācējiem, taču līdzjutēji pie datoriem ir galvenā mērķauditorija, uz ko būtu jāstrādā. Futbola cienītāju mūsu valstī ir ļoti daudz, ko pierāda ne tikai profesionālu kompāniju veiktie pētījumi, bet arī cilvēku skaits, kas pēc Čempionu līgas un citu populāro valstu čempionātu spēlēm aktīvi diskutē sporta portālos. Futbola atmosfēru viņi izbauda TV ekrānā, jo, viņuprāt, Latvijas spēcīgākajā kājbumbas čempionātā tādas nav. Un tieši to būtu vēlams izmainīt. Pirmkārt, jau ar Virslīgas pasniegšanas maiņu. Līdz šim, ja futbols ticis rādīts TV vai interneta tiešraidē, fonā lielākoties redzam kokus, dzīvojamās mājas vai dzelzceļa vagonus kaut patiesībā uz spēli ieradies tūkstotis vai pat vairāk futbola mīļotāju. 

...
Komentāri (2)  |  2012-02-17 05:52  |  Skatīts: 4528x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] 2 [3] [4] |